129021 miejsce

WTA w Warszawie: Dulgheru obroniła tytuł!

Alexandra Dulgheru zwyciężyła w finale imprezy Polsat Warsaw Open (z pulą nagród 600 tys. dolarów). Rumunka w dwóch setach pokonała turniejową "piątkę" Jie Zheng 6:3, 6:4.

/ Fot. Sandra MichalewskaW pierwszym secie Dulgheru popełniła znacznie mniej błędów niż Chinka. Zaowocowało to wygraniem tej odsłony 6:3. W drugiej partii Zheng za wszelką cenę starała się nawiązać walkę z Rumunką. Przy prowadzeniu 4:2 wydawać się mogło, że kibice będą świadkami trzysetowego widowiska.

Myślenie zgubne, bowiem niesamowita wola walki młodej Rumunki spowodowała objęcie przez nią prowadzenia 5:4. Dulgheru wykorzystała drugą piłkę meczową i ze szczerym uśmiechem na twarzy mogła cieszyć się ze zwycięstwa w całym meczu 6:3, 6:4.

W spotkaniu Rumunka popełniła pięć podwójnych błędów serwisowych, przy dwóch rywalki. Celność pierwszego serwisu? Także na korzyść Chinki (78 proc. przy 58 przeciwniczki).

Godzinę i 40 minut - tyle potrzebowała 20-letnia Dulgheru, by obronić tytuł w turnieju z cyklu Sony Ericsson WTA Tour. Sympatyczną Rumunkę bez wątpienia można zatem nazwać "Królową Warszawy".

"Czuję się świetnie. To jest moje miasto. Bez wątpienia gram tu swój najlepszy tenis" - mówiła podczas konferencji z dziennikarzami Dulgheru. Zapowiedziała, że możemy liczyć na jej obecność za rok. Zwyciężczyni warszawskiej imprezy zgarnęła 98 500 dolarów i 470 punktów rankingowych.

Turniej w Warszawie był dla tenisistek świetną okazją sprawdzenia swojej formy przed zbliżającym się wielkoszlemowym turniejem French Open.