129164 miejsce

WTA w Warszawie: Woźniacka w ćwierćfinale!

Karolina Woźniacka awansowała do kolejnej rundy turnieju WTA rozgrywanego na kortach Legii w Warszawie (z pulą nagród 600 tys. dolarów). Dunka w trzech setach pokonała Polonę Hercog 2:6, 6:3, 6:4.

Rozstawiona z numerem pierwszym w warszawskiej imprezie Woźniacka nie najlepiej rozpoczęła spotkanie. W pierwszym secie nie potrafiła znaleźć sposobu na - grającą całkiem dobry tenis - Słowenkę. Skutkowało to wygraniem tej odsłony 6:2 przez Hercog.

Początek drugiej partii to objęcie prowadzenia przez Dunkę 3:0. Kolejne dwa gemy na korzyść Polony Hercog, ale "polska tenisistka" nie zamierzała się poddać. Wskazówki trenera Piotra Woźniackiego okazały się trafne, dzięki czemu Karolina wygrała tego seta 6:3.

Decydująca partia była najbardziej wyrównana. Obie zawodniczki nie zamierzały złożyć broni i walczyły o każdą piłkę. Set na wagę zwycięstwa tego meczu fatalnie rozpoczęła Dunka, która straciła trzy pierwsze gemy. Woźniacka, wciąż borykająca się z kontuzją stopy, poprosiła o pomoc medyczną. Przerwa bardzo dobrze wpłynęła na turniejową "jedynkę", bowiem Karolina zdołała wyrównać pojedynek (stan 3:3). Po dwóch godzinach gry na tablicy wyników pojawił się wynik 5:3 dla Dunki. Dopingowana gromkimi brawami przez polską publiczność Karolina dokończyła dzieło - zdobyła upragnionego gema i zwyciężyła cały mecz 2:6, 6:3, 6:4.

W ćwierćfinale Woźniacka spotka się z Chinką Jie Zheng, która bez problemu wyeliminowała Tathianę Garbin 6:1, 6:1.