Facebook Google+ Twitter

WTCC: Muller dominuje na torze Monza!

Za nami pierwsza runda Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych (WTCC)! Wyścigi jak zawsze obfitowały w ciekawe pojedynki, jednak ponownie najlepsze okazały się niebieskie Chevrolety. Oba wyścigi padły łupem mistrza świata Yvana Mullera!

W kwalifikacjach nieoczekiwanie zwyciężył Włoch Gabriele Tarquini. 50-latek to mistrz świata z 2009 roku, jednak ostatni taki sukces kierowcy zespołu Lukoil Seat, miał miejsce dwa lata temu!

Pierwszy wyścig jak zwykle rozpoczął się od startu lotnego. Obrońca tytułu Muller nie czekał długo na atak i już na pierwszym okrążeniu, na nawrocie Parabolica, wyprzedził Tarquiniego! Francuz nie cieszył się jednak długim prowadzeniem. Przed szykaną Rentiflo zbyt mocno opóźnił hamowanie, broniąc się przed Włochem i ostatecznie był zmuszony pojechać poboczem. Na jego szczęście nie poniósł dużych strat. Mistrz świata potrzebował dwóch okrążeń do dogonienia Gabriele. Triumfator z 2009 roku pojechał szeroko w zakręcie Lesmo na skutek plamy oleju innego z pojazdów.

Po utracie prowadzenia pojawiły się kolejne problemy. W Seacie Leonie pojawiły się kłopoty z silnikiem oraz hamulcami. Na szczęście nie były one na tyle duże, aby nie mógł dojechać do mety, jednak bardzo szybko stracił lokatę na rzecz partnera Mullera, Roberta Huffa. Zanim jednak doszło do ataku na Włocha, Brytyjczyk miał nieprzyjemny kontakt ze Szwajcarem Alainem Menu, na skutek którego ten drugi spadł na dalszą lokatę. Ostatecznie miejsca na podium zajęli Muller, Huff oraz Tarquini, natomiast na kolejnych lokatach uplasowali się Szwed Rickard Rydell, Holender Tom Coronel, Pepe Oriola (najwyżej sklasyfikowany kierowca niezależny), Menu oraz Alex MacDowall, Norbert Michelisz i Alberto Cerqui.

Klasyfikacja pierwszego wyścigu na torze Monza:http://wyscigi.autoklub.pl/news/otwarcie-dla-mullera,41497
1. Yvan Muller (F) Chevrolet Cruze 1.6T 20.07,643
2. Alain Menu (CH) Chevrolet Cruze 1.6T +0,307
3. Robert Huff (GB) Chevrolet Cruze 1.6T +0,613
4. Tom Coronel (NL) BMW 320 TC +0,993
5. Stefano D'Aste (I) BMW 320 TC +6,125
6. Franz Engstler (D) BMW 320 TC +6,705
7. Alex MacDowall (GB) Chevrolet Cruze 1.6T +7,247
8. Norbert Michelisz (H) BMW 320 TC +10,238
9. Alberto Cerqui (I) BMW 320 TC +12,663
10. Rickard Rydell (S) Chevrolet Cruze 1.6T +14,066

W drugim wyścigu z pole position startował Norbert Michelisz. Węgier ścigający się w samochodzie BMW prowadził aż do siódmego okrążenia, jednak po tym, jak wyprzedził go Muller, jego tempo drastycznie spadło i zaczął tracić kolejne lokaty. Prawdopodobną przyczyną słabszego tempa było uderzenie w gołębia, jednak nie jest to do końca pewna informacja. Obrońca tytułu popisał się fantastycznym startem i już w pierwszym okrążeniu znalazł się w pierwszej trójce. Po wyprzedzeniu Micheliszał przez pewien czas prowadził w wyścigu, jednak okrążenie później, przed pierwszą szykaną, doszło do spektakularnej kolizji pomiędzy nim i Huffem! Został wówczas wprawiony w poślizg, jednak udało mu się naprowadzic maszynę na właściwy kierunek. Yvan nie stracił dużo dystansu i bardzo szybko odzyskał prowadzenie!

W kolizji ucierpiał także Tarquini, jednak on musiał wycofać się z rywalizacji. Do końca wyścigu pozostało niewiele dystansu, jednak do ostatnich metrów Francuz nie mógł czuc się pewnym. Pomimo naporu dopiął jednak swego i wygrał po raz drugi - ponownie przed Huffem. Najniższy stopień podium zajął Menu. Na czwartym miejscu sklasyfikowany został Włoch Stefano D'Aste, najlepszy wśród kierowców niezależnych. Tuż za nim dojechał przeszło 50-letni Niemiec Franz Engstler. Wyżej wspomniany Michelisz w ostateczności dojechał jako siódmy, a przed nim znalazł się jeszcze Alec MacDowall. Cerqui i Rydell dopełnili czołową dziesiątkę.

Wyniki drugiego wyścigu na torze Monza: http://wyscigi.autoklub.pl/news/muller-ustrzelil-dublet,41500
1. Yvan Muller Chevrolet Cruze 1.6T 26.01,705
2. Robert Huff (GB) Chevrolet Cruze 1.6T +0,446
3. Gabriele Tarquini (I) SEAT Leon WTCC +2,305
4. Rickard Rydell (S) Chevrolet Cruze 1.6T +2,745
5. Tom Coronel (NL) BMW 320 TC +3,796
6. Pepe Oriola (E) SEAT Leon WTCC +6,111
7. Alain Menu (CH) Chevrolet Cruze 1.6T +6,326
8. Alex MacDowall (GB) Chevrolet Cruze 1.6T +8,287
9. Norbert Michelisz (H) BMW 320 TC +8,431
10. Alberto Cerqui (I) BMW 320 TC +9,257

W klasyfikacji generalnej przewodzi Muller, przed Huffem i Menu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.