Facebook Google+ Twitter

Wtorek będzie dłuższy niż inne dni w roku. Dokładnie o sekundę

Wtorek, 30 czerwca, będzie dłuższy od pozostałych dni w roku. Dokładnie o sekundę. Chociaż dla ludzi to niewielka różnica dodatkowa sekunda może zaburzyć pracę komputerów.

https://flic.kr/p/8zMM1b / Fot. Dineshraj Goomany/CC BY SA 2.0Jutrzejszy wtorek będzie dłuższy. Zegary atomowe, a to według nich określany jest czas na całym świecie, zatrzymają się dokładnie na sekundę i wskażą godzinę godzinę 11:59:60.

O przyznawaniu dodatkowej sekundy naukowcy zdecydowali już w 1972 roku. Od tamtego momentu czas "zatrzymywany" jest na krótką chwilę co około 18 miesięcy. Dzięki temu czas na zegarach jest zsynchronizowany z tym astronomicznym.
Ta dodatkowa sekunda dla ludzi nie jest problemem. Inaczej wygląda to w przypadku komputerów. Urządzenia te precyzyjnie synchronizują między sobą czas. Jeśli otrzymają one informację o dodatkowej sekundzie, może to spowodować zawieszenie lub poważną awarię systemu.

Czytaj także: Facebook Lite: masz kiepskie łącze i słabszy smartfon? Wypróbuj nową aplikację Facebooka


W 2012 roku, kiedy miała miejsce ostatnia korekta czasu, z internetu zniknęły takie serwisy jak Reedit, Forsquare, Yelp czy LinkedIn. Dziś większe serwisy zapowiadają, że są przygotowane na dodatkową sekundę i tym razem żadne problemy nie powinny wystąpić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.