Wtorkowe mecze Ligi Mistrzów

Wczoraj rozegrano pierwszą część czwartej kolejki Ligi Mistrzów.

Grupa A

Najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem w tej grupie był mecz Barcelona - Chelsea. Jednak oba kluby zawiodły. Mecz był brzydki, dużo fauli i złośliwości, tylko od czasu do czasu widać było przebłyski geniuszu piłkarzy obu zespołów. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Barcelona dwa razy wychodziła na prowadzenie, najpierw za sprawą Deco, a później Gudjonhsena. Lecz piłkarze Chelsea także odpowiedzieli dwoma trafieniami. Lampadr i Drogba sprawili, że Blaugrana nie zdołała się zrewanżować The Blues za porażkę na Stamford Bridge. Negatywnym bohaterem tego spektaklu był arbiter, który nie panował nad sytuacją na boisku, podejmował kontrowersyjne decyzje.

Drugim spotkaniem tej grupy był mecz Levski - Werder. Niemiecki zespół nie pozostawił żadnych wątpliwości, kto z tej pary jest lepszy. Z łatwością pokonał Levskiego 0:3, zdobywając bramki w ciągu czterech minut. Najpierw napastników niemieckiego zespołu wyręczył Michajłow pakując piłkę do własnej bramki w 33 minucie, zaledwie dwie minuty później było już 0:2, a strzelcem gola był Baumann. Ale to nie koniec. Nie minęły kolejne dwie mnuty i kibice przecierali oczy ze zdziwienia. Torsten Frings wpakował piłkę do siatki i było 0:3. Nokaut. W drugiej części meczu nic się już nie zmieniło i mecz zakończył się zwycięstwem gości.

W grupie prowadzi Chelsea z 10 punktami, drugi jest Werder, który ma trzy oczka mniej, trzecia jest Barca z dorobkiem 5 punktów, a stawkę zamyka Levski, który nie zanotował jeszcze na swoim koncie ani jednego punktu.

W następnej kolejce Chelsea zagra z Werderem, a Barcelona z Levskim.

Grupa B

W tej grupie Bayern grał ze Sportingiem, a Spartak z Interem. Mecz w Monachium niestety nie dostarczył kibicom emocji. Zakończył się bezbramkowym remisem. Drugi mecz tej grupy także nie rozpieścił kibiców ilością bramek. Inter pokonał Spartak 1:0. Wojciecha Kowalewskiego już w pierwszej minucie spotkania pokonał Julio Cruz. Koledzy polskiego bramkarza nie zdołali odpowiedzieć żadnym trafieniem i mecz zakończył się ich porażką.

W grupie B prowadzi Bayern Monachium z dorobkiem 10 punktów, drugi Inter ma ich 6, trzeci jest Sporting z 5 oczkami, a zamykający tabelę Spartak ma w dorobku jeden punkt.

W następnej kolejce Inter gra ze Sportingiem, a Spartak z Bayernem.

Grupa C

W tej grupie wszystko jest już jasne. Liverpool i PSV mają pewny awans do kolejnej rundy. W tej kolejce Anglicy pokonali 3:0 zespół Bordeaux. Bohaterem spotkania był Hiszpan Luis Garcia, zdobywca dwóch bramek. Najpierw w 23 minucie, a później w 76 wpakował piłkę do bramki strzeżonej przez Rame. Jedną bramkę dołożył w 72 minucie Gerrard i Liverpool z łatwością wygrał 3:0. Niestety, na ławce rezerwowych siedział Jerzy Dudek.

Zespół PSV pokonujac 2:0 Galatasaray również zapewnił sobie awans do drugiej rundy. Pierwszą bramkę dla holenderskiego klubu strzelił Simons w 58 minucie, a na pięć minut przed końcem Turków dobił Kone, zdobywając drugą bramkę dla swojego klubu.

Liverpool i PSV mają po 10 punktów, a Galatasaray i Bordeaux po jednym.

W następnej kolejce Galata gra z Bardeaux a PSV z Liverpoolem.

Grupa D

W tej grupie oba spotkania zakończyły się remisami. AS Roma zremisowała z Olympiacosem 1:1. To zespół gości z Grecji prowadził w tym meczu. W osiemnastej minucie na listę strzelców wpisał się Julio Cesar i było 0:1. Jednak Roma ma w swoich szeregach Tottiego. Włoch w 66 minucie doprowadził do remisu. Nic już nie uległo zmianie i mecz zakończył się podziałem punktów.

Remisem 2:2 zakończył się mecz Szachtara z Valencią. Ukraińcy dwa razy wychodzili na prowadzenie. W drugiej minucie gola zdobył Jadson. W osiemnastej wyrównał Morientes. Następnie w 28 Fernandinho po raz kolejny wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Valencia nie składała jednak broni i w 68 minucie Ayala doprowadził do wyrównania.

Valencia z dorobkiem 10 punktów jest już pewna awansu, na drugim miejscu i o krok od drugiej rundy jest z dorobkiem 7 punktów Roma. Olympiakos i Szachtar mają po dwa oczka i małe szanse na awans.

W następnej kolejce Szachtar gra z Romą a Valencia z Olympiakosem.