Facebook Google+ Twitter

"Wujaszek Czech-off" w Kielcach

24 listopada w Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można zobaczyć spektakl jędrzejowskiego teatru "Con Text" pod tytułem "Wujaszek Czech-off". Spektakl składa się z dwóch jednoaktówek Antoniego Czechowa.

Plakat promujący Jędrzejowski teatr "Con Text" jest ruchem amatorskim i działa od 2010 roku. Premiera pierwszego spektaklu odbyła się w lutym 2011 roku. Były to "Igraszki z diabłem" Jana Drdy. Spektakl odbił się szerokim echem w całym województwie świętokrzyskim. Z okazji tegorocznych obchodów rocznicy nadania praw miejskich Jędrzejowowi odbyła się premiera kolejnego spektaklu "Wujaszek Czech-off".

Kanwą spektaklu są dwie jednoaktówki Antoniego Czechowa: „Niedźwiedź” i „Oświadczyny”, na nowo odczytane przez reżysera Ireneusza Ślusarczyka. Spektakl łączy nowatorskie rozwiązania adaptacyjne i spojrzenie na tekst Antoniego Czechowa z dużym szacunkiem dla tradycji teatralnej. W komediowych sytuacjach zobaczyć można prawdziwą naturę człowieka, przyjrzeć się jego relacjom z drugim człowiekiem, z dystansu zobaczyć także samego siebie. Adaptacja teatru "Con Text" kładzie akcent na ukazanie istoty „słowiańskiej duszy”.

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 17 spektakl będzie można obejrzeć w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Bilety do nabycia drogą elektroniczną. Natomiast w sobotę po raz kolejny spektakl będzie mogła zobaczyć jędrzejowska publiczność. Bilety do nabycia w Centrum Kultury w Jędrzejowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.