Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17438 miejsce

Wulgarne vlepki w stołecznej komunikacji. Powiedzmy stop agresji

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-06-07 16:10

"Autobus czerwony ulicami mego miasta mknie..." Co prawda jest to autobus zółto-czerwony i nie jest w nim tak przyjemnie, jak w tym z piosenki sprzed lat...

Powiedzmy STOP agresji!

Napisy w autobusie warszawskiej komunikacji miejskiej. / Fot. Ewa Krzysiak Nie raz w mediach słyszymy o agresywnych zachowaniach ludzi. Bardzo często bohaterami tych zdarzeń są kibice. Na meczu i poza nim wyładowują swoje frustracje. Często nie ma to związku z samym przebiegiem zawodów sportowych. To tylko pretekst, by wyładować negatywne emocje. Skandowane okrzyki pełne nienawiści, agresywne gesty, a póżniej bijatyka. Kibic przeciwnej drużynyny staje się wrogiem.Napisy w autobusie warszawskiej komunikacji miejskiej. / Fot. Ewa Krzysiak

Aktywność (pseudo)kibiców przejawia się również w niecenzurowanych napisach na murach pod adresem przeciwników klubowych. Lecz nie tylko. W stolicy są widoczne w pojazdach komunikacji miejskiej.

Napisy w autobusie warszawskiej komunikacji miejskiej. / Fot. Ewa KrzysiakLudzie jadą, patrzą, czytają i... nie widzą? Nie udawajmy, że nie widzimy takich napisów! Z czasem skumulowana nienawiść może wybuchnąć w najmniej oczekiwanej chwili. Często się to kończy w taki sposób (brutalny atak na ulicy).

Polityka też jest pełna agresji. Członkowie klubów parytyjnych walczą ze sobą. Słowa, słowa. Nie wszystkie są jednak odpowiednie. Wybory tuż, tuż. Ale czy to właściwa droga do zwycięstwa?Napisy w autobusie warszawskiej komunikacji miejskiej. / Fot. Ewa Krzysiak

Agresji powiedzmy stop! Nie tylko na stadionach, ale w każdym innym miejscu. Także w pojazdach komunikacji miejskiej. Bo czy takie vlepki i napisy, mają być wizytówką miasta?
Czy to jest nowy sposób na promocję Warszawy - miasta kandydującego do Europejskiej Stolicy Kultury?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

@ Tadeusz Kowalski - patrząc na liczbę odsłon, to sporo osób czytało, kilka skomentowało...no i na tym się skończyło, bo kogo to obchodzi?:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tego co pamiętam, to tytuł artykułu nadanego przeze mnie brzmiał -Agresywne napisy w warszawskiej komunikacji miejskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek Pisula
  • Jacek Pisula
  • 10.06.2011 21:59

Dobre. Bardzo dobre....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu jeszcze bardziej uderzający przykład tego, do czego prowadzi taka skumulowana nienawiść, niestety ofiara poniosła śmierć: http://www.youtube.com/watch?v=SdU4wVujrWY

Problemem powinien zająć się Schetyna. On ma duże doświadczenie w rozwalaniu struktur sportowych i okolicznych, a jako szef MSWiA na pewno da radę tym okropnym vlepkom.

Napisz do marszałka!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo, masz rację jak zwykle, ale ktoś to w ogóle czyta?

Komentarz został ukrytyrozwiń

P.S. Zresztą wlepek z roku na rok jest coraz mniej. Kiedyś całe autobusy były nimi oblepione.

Co do stylu kibicowania, nienawistnych okrzyków i tego, że kibic przeciwnej drużyny staje się wrogiem, powiem tylko tyle, że tak też było, jest i będzie. Nie tylko w Polsce, ale w Niemczech, Francji, czy Wielkiej Brytanii, choć tam na nienawiści słownej i wrogim nastawieniu przeważnie się kończy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wlepki były, są i będą. Są częścią kibicowskiej subkultury... :)
Osobiście nie widzę nic niewłaściwego we wlepce: "niech nas nienawidzą, byle się nas bali".
Oczywiście wlepki z wulgaryzmami nie powinny pojawiać się w miejscach publicznych, a wlepki w ogóle to problem służb miejskich, które kibicowską twórczość powinny usuwać, tak jak niepożądane ogłoszenia na przykład.

Moim zdaniem gorszym problemem są niewulgarne ulotki reklamowe zapychające każdego dnia moją skrzynkę na listy!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko jedna z tych wlepek jest wulgarna... hm, no nie ma co z tym walczyć, bo się nie da. Walka z tym może jedynie wywołać efekt Streisand (tylko przeniesiony na inny format). Cóż... są różne wlepki, jako, że we Wrocławiu działa kilka prężnych grup o różnych zabarwieniach ideologicznych, to widziałem naprawdę ostre. Ba, kiedyś byłem świadkiem, jak niepostrzeżenie nalepiano takie wlepki ludziom na plecy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak strach się bać. Ciekawe jaka średnia wieku jest za to odpowiedzialna ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.