Facebook Google+ Twitter

Wulgarny seksizm sułtana Omanu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-27 12:40

Sułtan Omanu wydał na swoim jachcie zacumowanym w porcie Bari we Włoszech kolację dla władz regionu Apulia. Zaprosił na nią jednak wyłącznie mężczyzn. Zdaniem włoskiej partii kobiet to przykład "wulgarnego seksizmu".

Sułtan Qabus bin Said przyleciał do Bari przed tygodniem swoim własnym odrzutowcem. Władca zatrzymał się na jednym z dwóch gigantycznych jachtów, które czekały na niego w porcie. Na przejazd z lotniska zakupiono 15 mercedesów, a do przewozu bagaży gości z samolotu na statek wynajęto kilka TIR-ów.
Sułtanowi podczas wizyty we Włoszech towarzyszy blisko tysiąc osób, w tym sześć żon, których jednak nikt nie widział. Małżonek Qabusa bin Saida nie zobaczą też zapewne zaproszeni na kolację przedstawiciele władz regionu, których poproszono, by przyszli na nią bez towarzyszek.
Nie spodobało się to samozwańczemu liderowi nieznanej wcześniej we Włoszech partii kobiet, Carlo De Lucia. Zarzucił on władcy dyskryminację płci pięknej, a jego gości potępił za to, że przyjęli jego zaproszenie. Jutro towarzysząca sułtanowi orkiestra dęta da pożegnalny koncert na głównym placu Bari.
Nikt nie wie, jak Qabus bin Said spędził czas w Apulii, ani po co właściwie do niej przyjechał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.