Facebook Google+ Twitter

WWF: Globalne ocieplenie postępuje gwałtownie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-23 10:45

Globalne ocieplenie klimatu postępuje gwałtownie i może prowadzić do poważnych problemów społecznych, środowiskowych i ekonomicznych na całym świecie. Tak wynika z najnowszego raportu Światowego Funduszu na Rzecz Przyrody (WWF) i towarzystwa ubezpieczeniowego Allianz.

Według dokumentu, globalne ocieplenie nie jest tak stopniowym i powolnym procesem, jak dotąd sądzono. Trudno też przewidzieć, jak będzie dalej postępowało.

Według raportu, walka ze skutkami ocieplenia klimatu będzie kosztować setki miliardów dolarów. Autorzy dokumentu twierdzą, że bez natychmiastowej akcji na rzecz zmniejszenia globalnego ocieplenia, dojdzie między innymi do gwałtownego wzrostu poziomu oceanu na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i zakłóceń w corocznym cyklu deszczów monsunowych w Indiach i Nepalu.

Uważają, że susza spowoduje wyginięcie lasów deszczowych w dorzeczu Amazonki i dotknie setki milionów ludzi. W połowie tego stulecia za walkę z suszą na świecie trzeba będzie płacić co 10 lat 40 miliardów dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.