Facebook Google+ Twitter

WWF: ''Godzina dla Ziemi'' 27 marca

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-27 20:18

W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, krakowskim Kościele Mariackim i wielu innych budynkach w całej Polsce 27 marca o godzinie 20.30 na godzinę zgasną światła.

To gest solidarności z akcją "Godzina dla Ziemi", wymyśloną przez Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody (WWF), by przekonać ludzi do oszczędzania energii i większej dbałości o klimat.

W akcji wezmą udział miasta z całego świata - na godzinę zgaśnie oświetlenie między innymi Wieży CN w Toronto, Góry Stołowej w Kapsztadzie, Wielkiego Pałacu Królewskiego w Bangkoku, wieżowca Taipei 101 na Tajwanie, London Eye w Wielkiej Brytanii, a także kasyn Las Vegas w Stanach Zjednoczonych i Empire State Building w Nowym Jorku. W sumie w akcję zaangażowało się 75 znanych obiektów oraz setki mniejszych budynków.

Akcja ekologów ma związek z ich lobbingiem na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi. WWF i inne organizacje przekonują rządy państw do takiej zmiany polityki energetycznej, która spowoduje ograniczenie emisji CO2. Według ekologów, duże miasta odpowiadają za emisję około 75 procent światowej emisji gazów cieplarnianych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niezależnie od tego, czy jest ocieplenie(?) warto ocieplać się troszkę mniej. Ja do akcji już się przyłączyłem link :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.