Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13898 miejsce

www.okradli.pl

Jesteśmy grupą lokatorów oszukanych przez krakowskiego dewelopera Leopard SA. Walczymy o odzyskanie naszych mieszkań. Szukamy ludzi, którzy są w podobnej sytuacji. Może uda nam się wywalczyć zmianę przepisów prawnych.

Kupując w Polsce mieszkanie od dewelopera, grasz w rosyjską ruletkę. Wydaje Ci się, że jesteś ostrożny. Przeanalizowałeś kilkadziesiąt ofert. Rozmawiałeś ze specjalistami z branży budowlanej. Przeczytałeś wnikliwie umowę, poprosiłeś o opinię prawnika lub sam jesteś prawnikiem.

Wreszcie poprosiłeś Twój bank o pożyczkę. Wydawać by się mogło, że bank powinien rozpoznać sytuację i unikać ryzykownych inwestycji. Bank jednak nie ponosi żadnego ryzyka i zawsze znajdzie sposób, by odzyskać swoje pieniądze. Za to ty zostaniesz bez mieszkania i będziesz spłacał zaciągnięty dług w banku przez najbliższe 30 lat.

Ile razy można sprzedać tę samą rzecz? Zastanawia się nasz sąsiad, autor “Bloga na Wierzbowej”. Raz? Dwa? Niby do trzech razy sztuka. Nasze mieszkania, za które zapłaciliśmy co do złotówki, próbowali sprzedać czwarty raz.

A było to tak. W 2006 roku, zawarliśmy umowy z krakowskim deweloperem Leopard SA, w celu zakupu mieszkań we wznoszonym budynku przy ul. Wierzbowej. Leopard zobowiązał się wydać nam mieszkania w stanie wolnym od obciążeń, praw i roszczeń osób trzecich, do końca 2007 r. przenieść na nas własność lokali objętych umową. W chwili zawierania umów Wierzbowa była wolna od obciążeń z tytułu hipoteki.

Bez naszej wiedzy, 2 listopada 2006 r. Leopard zawarł z Manchester Securities Corp., z Nowego Jorku, umowę o współpracy w zakresie emisji obligacji (w sumie na 37,5 mln zł, na 25 proc. w stosunku rocznym), na podstawie której Leopard ustanowił w 2007 r. hipoteki na nieruchomości, na której wznoszono budynki, czyli za naszymi plecami sprzedał nasze mieszkania po raz drugi.

Manchester znał treść naszych umów, gdyż przeprowadził szczegółowy audyt spółki. Nie mógł więc nie wiedzieć, że bierze w zastaw sprzedane już mieszkania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

A ekipy rządowe, jakie tylko po drodze nawinęły się, udawały że nic się nie dzieje. To tak jakby: "Napluć świni w twarz, powie że deszcz pada."

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria Berntsson
  • Maria Berntsson
  • 06.10.2010 17:46

Mafia deweloperska zalala cala Polske. Ta zorganizowana grupa przestepcza jest wspierana prez polityköw, prawodawstwo i wymiar sprawiedliwosci. Corocznie kilka biljonöw zl. kasuja od ludzi "marzacych o wlasnym kacia".

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie Eldorado a Serengeti. Nasze prawo jest wszystkiemu winne. "Nadejdzie jednak dzień zapłaty." Czy to się komuś podoba, czy nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.02.2010 21:30

Nie mam żadnych wątpliwości, POLSKA TO PRAWDZIWE "ELDORADO" DO UPRAWIANIA ZŁODZIEJSKIEGO PROCEDERU.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Został poruszony bardzo ważny temat. Sądzę, że poszkodowanych jest cała masa. Warto walczyć o swoje, a najskuteczniejszą walką jest właśnie połączenie sił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.