Facebook Google+ Twitter

Wy bez nas, czy my dla Was?

Jak żyłoby się mężczyznom bez kobiet? Niejednokrotnie padało takie pytanie puszczane jak latawiec - nie raz dla żartów, czasem pełne przemyśleń...pozostawało jednak tylko pytaniem retorycznym, bez jednoznacznej odpowiedzi.

Świat bez kobiet. Czy jest w ogóle możliwy? Kobieta to tajemnica, piękno, ciepło, łagodność, subtelność, delikatność, a jednocześnie ogromna siła. Kobieta ma żyć, łączyć, oddychać. Angielska pisarka Virginia Woolf powiedziała niegdyś: "Od wielu wieków kobiety służą mężczyznom za zwierciadła, posiadające tą magiczną i bardzo użyteczną moc, że odbijają postać mapką w co najmniej dwukrotnym powiększeniu. Wyjaśnia to, przynajmniej częściowo, dlaczego kobiety są mężczyznom tak bardzo niezbędne."

"Baba z wozu, koniom lżej"


Dowcipy o blondynkach, kabarety na ich temat i różnego rodzaju żarty kierowane zarówno w stronę tych młodszych, jak i "teściowych". Mężczyźni chyba do nich przywykli, gdyż są one nieodłącznym elementem ich rozmów, często stosowane także na "rozluźnienie" atmosfery.
Słowo "baba" nie jest wulgarne, ale ma w sobie ładunek lekceważenia, wręcz pogardy. Jednocześnie jest jakoś niepokojące - baba jest niby prosta, głupia i rozmamłana, ale jak mocniej poskrobać, to kojarzy się z dosłownością i jakąś bezczelną siłą. Czy jednak mężczyźni mówią to z niechęci do nas, kobiet? Wydaje mi się, że nie jest to spowodowane szowinizmem gatunkowym (czyt. "męskim szowinizmem"), a raczej męską mentalnością, która zdążyła przeżreć się przez lata i wytworzyć pewnego rodzaju zachowanie na "kotka i myszkę", bo przecież "kto się czubi, ten się lubi".

Czy Adam pokocha Ewę?


Niezwykle ciekawe relacje pomiędzy kobietą a mężczyzną stworzył Mark Twain w moich ulubionych "Pamiętnikach Adama i Ewy". Barwne i wyraziste portrety bohaterów ukazując w zabawny sposób różnice pomiędzy ich psychiką. Ewa jest osobą wrażliwą, refleksyjną, romantyczną, ale jednocześnie ciekawską, drobiazgową i przede wszystkim gadatliwą - co bardzo trudno znieść Adamowi. Wciąż analizowała otaczający świat i swoje uczucia. Próbowała za wszelką cenę zwrócić uwagę Adama na siebie. Te zachowania doprowadziły do tego, że nie mogąc zaakceptować Ewy, Adam ucieka przed nią, jednak na próżno - Ewa i tak go znajduje. On sam ukazany jest jako egoista, istota gruboskórna, praktyczna, chwilami nawet prymitywna, bez żadnych wyższych zainteresowań. Był samotnikiem, który stwierdził z goryczą, że nim pojawiła się Ewa, Eden był bardzo pięknym miejscem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

"Nie wierz nigdy kobiecie, dobrą radę ci dam.
Nic gorszego na świecie nie przytrafia się nam.
Nie wierz nigdy kobiecie, nie ustępuj na krok,
bo przepadłeś z kretesem nim zrozumiesz swój błąd;
ledwo nim dobrze pojmiesz swój błąd, już po tobie..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic dodać, nic ująć.+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo sympatyczny tekst. Kto uważa, że kobiety nam nie potrzebne musi być smutnym człowiekiem :P.
Ja sam przyznaję, że choć podrywaczem nie jestem to z kobietami mi się znacznie lepiej rozmawia (z kumplami się jednak rozmawia... inaczej).
Chętnie bym zobaczył podobny tekst, ale ujęty z drugiej strony. Łatwo powiedzieć co by było gdyby kobiety nagle znikły (zwłaszcza jeśli myślimy stereotypami :) ). Czy jednak kobiety tak bardzo odczułyby brak mężczyzn? Mam nadzieję że tak ^^

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.08.2009 22:28

Ładniutko, spodobało mi się piąteczka :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.07.2009 13:41

Kobieta denerwuje się, jeśli mężczyzna jej nie rozumie, jeśli rozumie, denerwuje się on...... 5* :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Racja Pawle :) Ewa nie miałaby do kogo się odezwać, dla kogo wymyślać nazwy zwierząt, roślin itd. ;) Bez Adama byłoby jej o wiele trudniej i nudniej ;)

Owszem Aniu, idzie to w dwie strony, ale ja przyjęłam trochę inne patrzenie z "kobiecego" punktu widzenia ;):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam Agatko i prosze o wybaczenie ;DDD Tak wynika z pierwszych dni Adama i Ewy w raju, wg. "Pamiętnika Adama i Ewy" Marka Twaina ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

bardzo udany tekst, Agatko ;-)
5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

5 za artykuł, Agatko. Masz rację, źle by im było bez nas, ale nam bez nich chyba też nie za dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pawle nie narażaj się ;P ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.