Facebook Google+ Twitter

Wybierasz się do Hiszpanii? To chyba nie najlepszy pomysł...

W Hiszpanii wrze. Strajki w sektorze transportu przybierają na sile. W efekcie Katalonia, Walencja i Murcja zostały sparaliżowane, a drogi odcięte i zablokowane. Jedną z kolejnych form protestu ma być blokada transportu z rafinerii, co uniemożliwi dostawy paliwa dla całego kraju. Dochodzi do krwawych starć z policją.

W Hiszpanii już teraz pojawiają się problemy z dostarczeniem paliwa, przez co cierpią zwykli obywatele, bo świeży towar nie jest dostarczany do sklepów. Ponadto Hiszpanie masowo wykupują żywność i paliwo, co, przy dalszym strajku, może doprowadzić do pustek na sklepowych półkach i na stacjach benzynowych.

Strajk Hiszpanów został poparty przez francuskie związki zawodowe małych przedsiębiorstw transportowych, które prowadzą akcję protestacyjną na granicy francusko-hiszpańskiej w La Perthus, na wysokości La Junquera (Gerona), ale akcja może zostać rozszerzona na inne przejścia na granicy francusko-hiszpańskiej.
Almeria Hiszpania 11.06.2008. Demonstranci biją policjanta w czasie protestu przeeciw wysokim cenom paliw w centrum Almerii / Fot. PAP/EPA CARLOS BARBA
Jak informuje polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, strajk przybiera coraz ostrzejszą formę, dochodzi do aktów agresji i wandalizmu. Doszło do dwóch wypadków śmiertelnych (zginęli Portugalczyk i Hiszpan). Hiszpańskie media informują, że ciężarówki właścicieli, którzy nie przyłączyli się do strajku, są niszczone. Dochodzi do krwawych starć z policją.

Aktualne informacje na temat strajku i blokad drogowych można uzyskać w języku hiszpańskim, na stronie internetowej Dirección General de Tráfico

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Opiszcie jak było!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja się wybieram dziś do Kadyksu. Zobaczymy jak to będzie;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja się wybieram na rok do Granady, ale dopiero we wrześniu. Mam nadzieję, że do tego czasu sytuacja się unormuje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.