Facebook Google+ Twitter

Wybierasz się na koncert Stinga? Sprawdź jak dojechać na Stadion

Do koncertu Stinga w Poznaniu zostało już tylko kilka dni. Sprawdź gdzie warto zostawić samochód i jak dojechać na Stadion Miejski. Komunikacja miejska, zorganizowała bezpłatny dojazd dla osób, które posiadają bilet na koncert.

Sprawdź jak dojechać na koncert Stinga / Fot. Wikipedia CommonsWszyscy zmotoryzowani fani Stinga, którzy wybiorą się na jego koncert samochodami muszą liczyć się z ogromnymi korkami, które będą tworzyły się na drogach prowadzących do ulicy Bułgarskiej przy której znajduje się Stadion Miejski na którym to gwiazda da swój koncert. Poznański Zarząd Transportu Miejskiego proponuje, aby samochód zostawić na jednym z 6 parkingów zlokalizowanych w różnych punktach miasta, a na ulicę Bułgarską bezpośrednio dojechać komunikacją miejską.

Specjalne parkingi


Poniżej znajdziesz wykaz parkingów i sposób w jaki dojedziesz z tego miejsca pod Stadion komunikacją miejską.
P1 (Centrum Handlowe M1)-linia A z pętli autobusowej M1 Centrum Handlowe (czas dojazdu około 40 minut)
P2 i P3 (ul. Cmentarna)-proponujemy dojście do przystanku Wieruszowska skąd będzie można kontynuować podróż liniami 1 i 13 (czas dojazdu około 5 minut)
Obsługa komunikacyjna koncertu Stinga w dniu 20.09.2010 r. Linie regularne i dodatkowe / Fot. mat.pras./ZTM PoznańP4 (parking przy Tesco-ul. Serbska)-proponujemy dojazd linią 72 z przystanku Wilczak II do przystanku Al. Solidarności (PST), gdzie należy przesiąść się na tramwaj linii 15 (łączny czas dojazdu uwzględniający przesiadkę wyniesie około 40 minut)
P5 (Poznań Plaza)-proponujemy dojazd linią 15 z przystanku PST-Lechicka Poznań Plaza (czas dojazdu około 25 minut)
P6 (Tor Poznań)-dojazd zapewniony zostanie przez linię specjalną

Komunikacja miejska


Zmiany w komunikacji czekają również mieszkańców miasta.
W godzinach 15.00-20.00 oraz 22.00-24.00 uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa. Trasa dodatkowej linii wygląda następująco:
Budziszyńska-Grunwaldzka-Roosevelta-rondo Kaponiera-Święty Marcin-Towarowa-most Dworcowy-Roosevelta-Grunwaldzka-Budziszyńska. Tramwaje tej linii na przystanki będą podjeżdżały co 10 minut.
Tramwaje linii nr 1, 6, 13 i 15 kursować będą z częstotliwością co 10 minut do godz. 20.00 oraz w godzinach 22.00-24.00. W godzinach 15.00-20.00 oraz 22.00-24.00 uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa z Toru Poznań (parking P6 dla samochodów osobowych) na Stadion, kursy będą wykonywane co około 10 minut.
Dodatkowy tabor wzmocni regularne linie autobusowe, które na co dzień kursują w rejonie Stadionu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Dziękuję bardzo za ocenę i uwagi :) Teraz w Pani komentarzu pod artykułem jest już ta informacja więc nie będę nic zmieniał :) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dominiku,
już w pierwszym komentarzu podkreśliłam wagę informacji w podanym materiale, a uznając za dopracowaną oceniłam 5*.
Informacja, zawarta w artykule, jest jednak ważna nie tylko dla posiadaczy biletu na imprezę, ale również dla tych, którzy narażeni zostaną na dezorganizację ruchu i to dla nich powinna być zawarta informacja o dacie.
Moja uwaga była uzupełnieniem brakującej informacji, a nie krytyką materiału starannie opracowanego i potrzebnego, tylko czytelnik (nie zawsze zainteresowany koncertem na stadionie) powinien być poinformowany w jakim dniu będzie miało to miejsce (ze względu na dezorganizację ruchu).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł był kierowany do osób, które wybierają się na koncert. Wyszedłem z założenia, że osoby posiadające bilet na koncert znają wszystkie szczegóły dotyczące godzin otwarcia wejść na stadion itp. Nie chciałem też upychać wszystkich informacji w jednym artykule, a tym bardziej kopiować ich ze stron miejskich. Jeżeli chodzi o datę koncertu pisałem już o niej nie raz w innych artykułach, ale jeżeli to taki wielki błąd i niedopatrzenie to przepraszam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W poniedziałek, 20 września 2010r., odbędzie się oficjalne otwarcie pierwszej w Polsce areny Euro 2012 - Stadionu Miejskiego w Poznaniu. Uroczystość uświetni koncert Stinga z towarzyszeniem Royal Philharmonic Concert Orchestra pod dyrekcją Stevena Mercurio. Koncert odbędzie się w ramach akcji "Poznań dla Ziemi". Poznań jako pierwszy odda do użytku jeden z czterech stadionów, na których rozegrane będą mecze Mistrzostw Europy 2012.

"Zanim na scenie zabrzmią dźwięki instrumentów Królewskiej Orkiestry Symfonicznej, a niezwykły wokal Stinga wywoła aplauz publiczności, uczestnicy wydarzenia przeżyją również inne niezapomniane atrakcje.
W dniu koncertu, 20.09.2010 roku bramy Stadionu Miejskiego w Poznaniu zostaną otwarte od godziny 16:00. Przedstawiamy ramowy program artystyczny wydarzenia, który rozpocznie się ok godziny 17:30. Na początek wystąpi grupa Indios Bravos. Kolejnym supportem będzie koncert Anny Marii Jopek. Artystka zapowiedziała, że wykona większość utworów w języku polskim. Około godziny 20:00 nastąpi oficjalne Otwarcie Stadionu Miejskiego w Poznaniu, które uświetni koncert Stinga z towarzyszeniem The Royal Philharmonic Concert Orchestra pod dyrekcją Stevena Mercurio."

http://www.poznan.pl/mim/public/euro2012/news.html?co=print&id=39847&instance=1093&lang=pl&parent=0

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podane informacje bardzo ważne, ale brakuje tutaj informacji istotnej: daty i godziny imprezy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.