Facebook Google+ Twitter

Wybierz Kobietę Roku 2011! Głosowanie do 25 marca

W finałowej szóstce plebiscytu pod patronatem Onet.pl znalazły się Danuta Wałęsa, Urszula Lola, Katarzyna Pisarska, Joanna Szurlej i Jolanta Radomska. Szósta osoba poprosiła o wycofanie jej nazwiska z plebiscytu.

Kobietę wyróżniającą się w 2011 roku, która stała się inspiracją i przykładem do naśladowania dla innych poznamy 28 marca. W kapitule konkursu, która z pięćdziesięciu zgłoszonych kandydatek wybrała finałową szóstkę, zasiadły: publicystka, teoretyk etyki, filozof, feministka Magdalena Środa, bizneswoman, dziennikarka, trener biznesu, autorka projektu "Sukces pisany szminką" Olga Kozierowska, Dyrektor Programowa Vital Voices Chapter Poland Agnieszka Bilińska, laureatka Plebiscytu Kobieta Dekady Dorota Drozdowska-Szymborska, Dyrektor Pionu Informacje w Onecie Monika Lech oraz Dyrektor Pionu Lifestyle w Onecie Urszula Majewska.

Szansę na ten zaszczytny tytuł ma była Pierwsza Dama, która według kapituły "zawsze była w cieniu swojego męża, nie mogła i nie miała nic do powiedzenia". W minionym roku Danuta Wałęsa wyszła z cienia za sprawą autobiografii "Marzenia i Tajemnice".

Kolejną wyróżnioną przez kapitułą osobą jest Urszula Lola, która "realizowała nietypowe i jedyne w Polsce tego typu wydarzenie jakim jest projekt Big Beatiful Woman". Celem projektu było przełamanie panującego stereotypu pulchnych kobiet jako zaniedbanych, brzydkich, nieudolnych, mało kobiecych. Pani Urszuli udało się zaangażować grupę profesjonalistów, którzy pomogli ukazać piękno w rozmiarze plus XL.

Następna kandydatką do tytułu Kobieta Roku 2011 jest Katarzyna Pisarska, która "od lat bezinteresownie angażuje się w pomoc porzuconym zwierzętom i aktywnie stara się propagować ich adopcje z przepełnionych schronisk". Dla kapituły ważna była postawa Pani Katarzyna, dzięki której społeczeństwo staje się bardziej świadome i odpowiedzialne.

W finałowej szóstce znalazła się również Jolanta Radomska. "Znana jako Pani Niteczka. Sama chora na stwardnienie rozsiane, posiadająca ciężko chorego syna, którym opiekuje się ok. 20 lat, pozbawiona prawa do renty inwalidzkiej (poprzez biurokratyczne i nieżyciowe przepisy), w pewnej chwili pozbawiona dostępu do lekarstw dla syna - w geście rozpaczy i determinacji ma odwagę napisać apel do czołowych polityków Polski. Jej orężem jest igła krawiecka oraz centymetr. Posiada czyste, otwarte serce, odwagę, niezwykłą siłę duchową i talent. Jej talentem i pasją jest szycie zabawek dla dzieci. Szyje laleczki, kaczuszki, zajączki itp. Szyje, bo to polubiła, ale też szyje, by tym sposobem zapracować na życie, na lekarstwa i by nie zwariować" - uzasadniała kapituła.

W gronie gronie wyróżnionych znalazła się także Dyrektor Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Lesku i Prezeska Stowarzyszenia Kobiet Bieszczadzkich "Nasza Szansa" - Joanna Szurlej. Pani Joanna dzięki swojej kreatywności i zaradności tworzy nowe miejsca pracy i zapewnia schronienie i rozwój młodzieży z marginesu.

Zobacz regulamin plebiscytu Kobieta Roku 2011.

Znajdź nas też na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.