Facebook Google+ Twitter

Wybierz przyrodę i zwierzęta

Chronimy przyrodę, ratujemy zwierzęta, edukujemy! - tak brzmi hasło Klubu Gaja, który działa w Polsce już od 20 lat.

W ubiegłym roku, między innymi dzięki akcji: Twój 1 proc. podatku pomoże chronić przyrodę i ratować zwierzęta, udało się m.in. uratować przed transportem do rzeźni kolejnych 5 koni i posadzić ponad 73 000 drzew. Zaadoptowano ponad 320 rzek i strumieni, a program "Zaadoptuj rzekę" znalazł się wśród 5 najlepszych w Europie. Doprowadzono do ustanowienia rezerwatu przyrody "Wisła pod Zawichostem". W programach uczestniczyło ponad 100 000 osób.

Założyciel i prezes Klubu Gaja, Jacek Bożek zapytany, dlaczego warto wspierać działalność Klubu, odpowiada krótko: Jeśli społeczeństwu konsumpcyjnemu zostawimy wybór, to zawsze wybierze zysk przed ochroną środowiska naturalnego. To od nas zależy, czy zdołamy zrównoważyć takie podejście do świata. Naszą szansą na dobrą jakość życia na Ziemi jest uszanowanie praw przyrody i świadome działanie.

Beata Tarnawa, członkini klubu a zarazem malarka, której inspiracją jest przyroda, opowiada: Od początku swojej działalności Klub Gaja zajmuje się ochroną środowiska naturalnego. Prowadzimy przede wszystkim ogólnopolskie kampanie i programy na rzecz ochrony rzek i dolin rzecznych. Zwracamy uwagę opinii publicznej na zagrożenia i problemy ekologiczne związane z działalnością człowieka oraz na naszą wspólną odpowiedzialność za stan środowiska. Co roku odbieramy kilkaset interwencji od osób, organizacji, a także instytucji, które nie mogą same sobie poradzić z dewastacją środowiska, w którym żyją. Doradzamy im i pomagamy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A potrzebujących przybywa. Jeśli sfera biorących jest nie kontrolowana, to niestety lista potrzebujących będzie się wydłużać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.