Facebook Google+ Twitter

Wybierz się na Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2013

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-10-02 11:28

5 października w wybranych warszawskich teatrach rozpoczyna się XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2013.

 / Fot. mat. organizatora XVII Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2013 rozpoczyna się 5 października. Przez osiem dni w warszawskich teatrach odbędą się spektakle, spotkania z twórcami, warsztaty, happeningi. Mogą w nich uczestniczyć wszyscy chętni od 1 do 99 lat.

Na najmłodszych czeka wiele propozycji np: „Ściana Banana”, „Kish Kush – Ślady pewnego spotkania”, „Le Filo Fable”, „Mozaika”, „Gra”, „Co słychać”. Nieco starsze ruszą w podróż Koziołkiem Matołkiem czy Emilem z Lonnebergi. Przedszkolaków i uczniów organizatorzy zapraszają na:„Lokomotywę”, „Światełko”, „Odyseję”, „Audiopyłki”, „Bajkę o deszczowej kropelce i tęczy”, a 10-latków na spektakl: Łauma. Bajka zbyt straszna dla dorosłych”. Również dla nastolatków nie brakuje propozycji. Spotkają Tolka Banana czy Mglistego Billa i poznają historię Leo Pantofelnika opowiadającej o wojennych wspomnieniach („Walizka Pantofelnika”).

Festiwalową tradycją jest upamiętnienie postaci Janusza Korczaka - Dobrego Doktora. Jak co roku, tak i teraz, z Teatru Lalka (dawniej stał tam sierociniec) młodzi widzowie wraz z rodzicami, dziadkami, nauczycielami utworzą długi kolorowy wąż i ruszają ze słonecznikami pod pomnik Janusza Korczaka. / Fot. Ewa Krzysiak

"Janusz Korczak. Życie dla dzieci"

W tym roku Warszawę reprezentować będą: Teatr Powszechny, Teatr Lalka, Teatr Lalek „Guliwer”, Teatr Studio, Teatr „Baj”, Teatr Dramatyczny.

Pozostałe miasta reprezentować będą: Teatr im. S.Jaracza z Olsztyna, Teatr Figur z Krakowa, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A.Smolki, LALE.Teatr z Wrocławia, Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha, z Poznania: Teatr Atofri/Poznańska Fundacja Artystyczna, Studio Teatralne Blum oraz entrum Sztuki Dziecka. Do udziału w tej edycji zaproszono zagraniczne teatry: The Ghost Road Company z USA, TeatroDistinto oraz Compagnia T.P.O z Włoch.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Taki festiwal to doskonała okazja do zapoznania dzieci z teatrem, sztuką w sposób przystępny. To lekcje, które z czasem zaprocentują.

Szczegółowy program jest dostępny pod tym linkiem
http://www.korczak-festival.pl/download/Program_Festiwalu_KORCZAK_2013.pdf

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie zapowiadająca się impreza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.