Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21413 miejsce

Wybierz się na wirtualny spacer po Antarktydzie

Firma Google opublikowała nowe zdjęcia Antarktydy. W wolnej chwili można zwiedzić chatę polarnika Scotta czy zobaczyć jak wygląda radioteleskop w stacji polarnej.

 / Fot. Print Screen http://www.google.com/intl/en/culturalinstitute/worldwonders/scotts-hut/ Wirtualny spacer po Antarktydzie jest możliwy dzięki projektowi World Wonders. Zdjęcia zamieszczone są również na stronie Google Maps. Wśród obiektów udostępnionych do wirtualnego zwiedzania znalazły się m.in. chaty Shackletona i Scotta czy lęgowiska pingwinów na wyspie Rossa. Jak podaje PAP w ramach projektu można zapoznać się z historią wypraw na biegun południowy. Na filmach można zobaczyć jak wyglądały prace konserwacyjne wykonywane przez naukowców w drewnianych chatach na Antarktydzie.

Nowe zdjęcia umożliwiają zobaczenie jak wyglądają budynki zbudowane podczas pierwszych wypraw polarnych - Roalda Amundsena i Roberta Scotta. Internauci mogą także zajrzeć do stacji Ernesta Shackletona, uczestnika pierwszych wypraw Scotta.

Wykonując zdjęcia posłużono się lekkim aparatem z obiektywem "rybie oko".
""Celem tych starań jest dostarczenie naukowcom i entuzjastom podróżowania (lub pingwinów) z całego świata wysokiej rozdzielczości dokumentacji tych ważnych historycznie miejsc. Dzięki udostępnionym zdjęciom uczniowie z najodleglejszych szkół mogą określać wielkość kolonii pingwinów na wyspie Snow Hill, a geolodzy z drugiego końca świata mogą badać warstwy osadowe w Suchych Dolinach, nie odchodząc od swojego biurka" - pisze na blogu Google Alex Starns z projektu Street View.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Podziękowanie za link do "całego świata" - bo to nie tylko Antarktyda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale fajneee :) Antarktyda zawsze mnie fascynowała i niesamowicie wygląda na tych zdjęciach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.