Facebook Google+ Twitter

Wybierz się z Google Street View na pustynię. Firma wynajęła wielbłąda do robienia zdjęć

Google wynajęło wielbłąda, by sfotografować pustynię Liwa. 10-letnia Raffia przebyła 100 kilometrów. Efekty jej pracy można zobaczyć w Google Steet View.

 / Fot. Google Street ViewGoogle stara się dotrzeć wszędzie. Tym razem firma wynajęła 10-letnią wielbłądzicę, by sfotografować szeroką na 62 km i długą na 100 km Oazę Liwa. W tym pustynnym miejscu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich można podziwiać m.in. najwyższe wydmy na świecie - podaje TVP.Info.

Specjaliści z Google chcieli uniknąć fotografowania z samochodów terenowych, dlatego postanowili zaangażować w przedsięwzięcie wielbłąda. Owoc ich pracy można zobaczyć na stronie Google.

Google Street View w najwyższym wieżowcu świata. Odwiedź z Google Burdż Chalifa


Wielbłąd ze specjalnie przystosowanym plecakiem przebył około 100 km. Wcześniej Google używał tego narzędzia w Wielkim Kanionie w Kolorado czy na wyspach Galapagos. Znalazło ono też zastosowanie do robienia sferycznych zdjęć ciekawych wnętrz. Jednym z nich był budynek Burdż Chalifa w Dubaju.

W 2015 Google zrobi zdjęcia m.in. w Karkonoszach, Wilczym Szańcu i Parku Zdrojowym w Sobótce. Projekt Google Street View został zapoczątkowany w 2007 r. Od tej pory samochody Google przebyły 8 mln kilometrów, sfotografowały 3 tysiące miast. Rozwinięciem tej idei był Trekker, plecak, którego firma używa tam, gdzie nie można wjechać samochodem. Waży on 20 kilogramów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.