Facebook Google+ Twitter

Wybierz sobie dostarczyciela energii elektrycznej

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-05-07 08:08

Zostały niespełna dwa miesiące do uwolnienia rynku energetycznego, przypomina "Gazeta Krakowska". Od 1 lipca każdy obywatel będzie mógł kupować energię elektryczną od dowolnego producenta. Odbiorcy otrzymywać mają dwie umowy - za energię i za przesył - od dwóch odrębnych firm.

Energię już dziś może sprzedawać około 300 koncesjonowanych przedsiębiorstw. Ich listę można znaleźć na stronach Urzędu Regulacji Energetyki: www.ure.gov.pl. W internecie została także uruchomiona z inicjatywy Komisji Europejskiej specjalna witryna, promująca nowe zasady sprzedaży prądu.

- W Niemczech wystarczy, że przez internet podam aktualny stan swojego licznika firmie, z którą chcę zawrzeć kontrakt, mówi Antoni Miłkiewicz, Polak mieszkający i w Krakowie, i w Dortmundzie. - Oni już załatwiają resztę. Jestem ogromnie ciekaw jak to będzie wyglądało w Polsce.

Odbiorcy przemysłowi, którzy zużywają więcej energii, już od kilku lat mogą wybierać sprzedawcę, ale ruch na tym rynku nie jest wielki. - Podejrzewam, że podobnie będzie z odbiorcami indywidualnymi, mówi Ewa Groń, rzeczniczka firmy Enion działającej w południowej Polsce. - Różnice na kilowacie są groszowe.

- Wszystko zależy od firm sprzedających prąd, stwierdza ekspert ds. energetyki dr Kazimierz Głowacki. - Sądzę, że po krótkim okresie badania rynku, dystrybutorzy i producenci energii podejmą walkę konkurencyjną.- Już dziś dla rodzin, które ogrzewają mieszkania elektrycznością, gra może być warta świeczki, podkreśla Głowacki.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Romuald Zielinski
  • Romuald Zielinski
  • 29.12.2010 21:41

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.