Facebook Google+ Twitter

Wybierzcie najlepszy materiał z pleneru fotograficznego w metrze

Około 50 osób przyszło w sobotę na pierwszy plener fotograficzny Wiadomości24.pl. Wspólnie weszliśmy do tunelu, który jest jedyną dostępną pozostałością po budowanym w Warszawie w latach 50. metrze. Efekty pleneru - mam nadzieję - zobaczymy niebawem, a najlepsze galerie nagrodzimy!

Czekamy na materiały z pleneru fotograficznego, a użytkowników zachęcamy do głosowania na nie z wykorzystaniem naszych "gwiazdek". Autor, który otrzyma najwięcej punktów, otrzyma za swój materiał (tekst lub galeria) nagrodę książkową. Konkurs trwa od soboty do poniedziałku - 7 września, do godziny 20.

Uwaga - jako pierwszy tag w materiałach wpisujemy "metro".

Oto dotąd nadesłane materiały:
Metro na Pradze w kadrach z I pleneru obywatelskiego
Fotoplener w praskim metrze
O tym jak udało mi się wrócić żywym z pleneru
Relacja fotograficzna z praskiego metra

Tajemnice ukrytego metra wszyscy poznawali z zainteresowaniem. / Fot. Lidia RaśPrzypomnijmy, że około 50 osób wzięło udział w sobotnim pierwszym plenerze fotograficznym organizowanym przez nasz serwis. Jak widać zapomniane tunele metra budzą spore emocje, także dlatego, że przypominają o zmarnowanym wysiłku budujących je kiedyś ludzi i zaprzepaszczonych ogromnych pieniądzach.

Naszym specjalnym przewodnikiem był inż. Jerzy Twardo, który ponad pół wieku temu
budował metro. Przypomniał jego historię, od decyzji o budowie metra w 1950 roku aż po zaskakujące zarządzenie o zaniechaniu prac przy metrze w roku 1953. Mówił o warunkach, w jakich przyszło pracować robotnikom, o nadziejach jakie wiązano z tą budową i o zmarnowaniu wysiłku wielu ludzi. Inż. Twardo odpowiadał na pytania dziennikarzy obywatelskich, niekiedy bardzo wnikliwe i świadczące o sporej znajomości tematu. Inżynier Jerzy Twardo, nasz nieoceniony przewodnik. / Fot. Lidia Raś

Obywatelscy fotoreporterzy pracowali w warunkach bardzo trudnych, bo w tunelu nie ma światła. Ze względów bezpieczeństwa zostało odłączone półtora roku temu, ale zaopatrzenie w doskonały sprzęt uczestnicy pleneru także i z tą przeszkodą dzielnie sobie poradzili.

Miło mi było spotkać ogromnie sympatycznych ludzi, którzy odpowiedzieli na redakcyjną propozycję. Mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze na kolejnych plenerach i na łamach Wiadomosci24.pl.

Czytaj też: Warszawskie metro na Pradze budowano już 58 lat temu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (38):

Sortuj komentarze:

Panie Darku, szkoda, że nie mogę zobaczyć Pana zdjęcia :) Ludzi z pleneru kojarzę z twarzy, z imienia już niestety nie :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, panie DAriuszu, szybko Pan zmienia zdanie... W zajawce swojego materiału o metrze napisał Pan, że wyprawa się podobała... Niestety, tekst został zwrócony, by naniósł Pan konieczne poprawki: przede wszystkim dodał zdjęcie do profilu (taka zasada w serwisie obowiązuje) oraz uzupełnił podpisy do zdjęć. Cóż, materiał z poprawkami nigdy do nas nie wrócił... Szkoda, bo zdjęcia były ciekawe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

serdeczne pozdrowienia dla towarzysza :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

niestety ----Livio---- masz 100 % racji w swoich komentarzach

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak sie nazywa czarna dziura, w ktorej zaginely dodane przeze mnie zdjecia ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

czy moge sie dowiedziec czemu zmoderowano moja poprzednia wypowiedz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Daniela .... z calym szacunkiem, ale do Photo Daya to ..... jeszcze bardzo daleko ... chocby organizacyjnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysztofie, bardzo dziękuję :-) Na pewno wkrótce coś nowego będę mogła zaproponować!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rafał, przecież to bardzo sprawiedliwy konkurs. Nic to, że tylko dwa materiały były tak naprawdę widoczne, a najwięcej gwiazdek ma oczywiście ten, który wyświetlał się w oknie głównym na pierwszej stronie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

coś mi sie wydaję że już więcej materiałów zostało opublikowanych z pleneru niz tylko te dwa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.