Facebook Google+ Twitter

Wybiła godzina skowronka

To ostatnie ostrzeżenie. Nadchodzi czas terroru skowronków. Data znana. Na podejmowanie skutecznych środków zapobiegawczych zdecydowanie za późno. Jeśli usłyszycie ich zawodzenie:"skowrończy ludu powstań z ziemi", to znak, że nadchodzą.

Zegar słoneczny w łódzkim Ogrodzie Botanicznym. / Fot. Łukasz Kasprzak/Express IlustrowanySkowronek jest mała ptaszyna, skowronek istotka niewielka! Wróbelka, Gałczyński każe dzieciom kochać do "jasnej cholery". Czy można tak samo pokochać skowronka?

Śpiew ptactwa, pąki (na razie in spe) kwiecia wiosennego, słoneczna radość o poranku itp - to wszystko wielkie oszustwo. Polityka wkroczyła w moje (nasze) życie brutalnie i całą bezwzględnością przynależną ustrojom totalitarnym. Demokracja niczym kobieta upadła zaliczyła kolejnego klienta. Nastawiła zegar, skasowała należność za beznamiętną usługę i poprawiwszy makijaż, trzasnęła drzwiami.

To ja jednak zostałem wykorzystany, wymierzwiony

Zostałem udeptany psychicznie, wklepany w z rzadka jeszcze trawą porosłą ziemię oczekującą Wielkiego Przyjścia. Jak menel przydrożny po dencie, podejmuję nieudane próby spionizowania postawy i nawiązania kontaktu z otoczeniem. Wokół świat idiotycznie radosny, słoneczno-żółcisty, pozytywny, napakowany energią jak sportowiec po koksie, jak zadowolona z siebie panienka śląca kolejnego sms-a do telewizyjnego idola typu śpiewająco-tańczącego....O-hy-da !

Dokonano rzezi, bezprzykładnej agresji na wolności obywatelskie i odwieczne rytmy natury ustanowione przez samego Stwórcę Wszechrzeczy. Króluje kłamstwo, triumfuje podłota i cynizm w argumentacji. Mimikrę poglądów oraz ogólne udoopienie opatrzono argumentem racjonalności odwołując się do najniższych instynktów i fobii ludzkiego charakteru. Pogwałcono zasady, "virgo" zastąpiono grzechem w imię brudnych i kloacznych interesów politycznych. Zmieniono czas na letni!

Wszystkie sowy łączcie się! Ingerencji w Czas - mocne i zdecydowane nie!

Proszę o powstanie i chóralne odśpiewanie hymnu sów i sówek: "nasza jest noc i oprócz niej nie mamy nic, prócz tej nocy ciemnej...." Metrum dowolne, najlepiej w tonacji As-dur.

Uprzejmie proszę, by skowronki nie komentowały artykułu. One nigdy nie pojmą sowich rytmów, a ukradzioną godzinę traktują lekceważąco. Wszystkim (sowom) wiadomo, że skowronki nosiły w dzieciństwie ciasne czapeczki!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

jaki świt już samo południe :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To ja drozd. Wzywam Ci.ę. JadwogO ! zegarów nie przestawiam. Na dowód tego czas, jaki wyświetla się na moim naręcznym zegarku to 3 podzielone przez 26. Banda skowronków udaje, że to 4.26.
Na pohybel im.
Komentarzy jak na razie niewiele. Sowy podkuliły skrzydła i ... Szkoda słów. Jesień i gile - poezja. Poczytam Leśmiana. Wstaje świt.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeden zegar w domu zostawiam bez przesuwania. Jesienią to on ma rację! I przylatują gile.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skacowany skowronek to drozd. Wiadomo co takiego spotkało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma nic gorszego, niż skacowany skowronek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.