Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17469 miejsce

Wybite zęby i złamana kość, czyli dyskoteka na plebanii

Nawet dyskoteka pod katolickim patronatem, nie musi gwarantować bezpiecznej i udanej zabawy. Przekonał się o tym Dawid, który został pobity niemalże pod drzwiami przykościelnej plebanii, w której dyskoteka się odbywała

Dyskoteki, to teoretycznie miejsca w których winno się tańczyć. W praktyce zaś dzieje się w nich o wiele więcej i to niekoniecznie dobrego. Picie alkoholu w dyskotece, to powszechna manifestacja swobód obywatelskich. Gorzej kiedy alkohol ten spożywają osoby nieletnie, a już zupełnie fatalnie, gdy do tego alkoholu dodawane są narkotyki, w celu seksualnego wykorzystania niczego nie świadomych, młodych kobiet. Alkohol wypity w dyskotece, bywa przyczyną także innych tragedii. Na porządku dziennym handluje się narkotykami, w dyskotekach, klubach, pubach czy innych "tańcbudach". Reasumując, dyskoteki nie należą do miejsc bezpiecznych. Często nasuwa mi się myśl, że dla młodzieży potańcówka to tylko wymówka.

Nic zatem dziwnego, że rodzice przeświadczeni najgorszymi przeczuciami, niechętnie zgadzają się na "wypady" swoich pociech do tych przybytków. Wchodzącym dopiero co w dorosłość młodym ludziom, łatwiej jest egzekwować u rodziców prawa do niezależności. I chociaż niezależność ta jest często pozorna, rodzice przyparci argumentami o pełnoletności popartymi zapewnieniami "o uważaniu", przyzwalają na wyjście do dyskoteki. Nieletnim jest o wiele trudniej nakłonić rodzicieli do zgody na wyjście na tańce. Często takie nakłanianie ciągnie się do uzyskania pełnoletności, a rodzice głusi są na wszystkie argumenty, prośby i zapewnienia.

Zapewne w tej gorszej sytuacji był niespełna 17-letni Dawid z okolic Lublina. Argumentem w walce o wyjście na swoją pierwszą w życiu dyskotekę było to, że dyskotekę organizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży na plebanii przy kościele w Kaniach. Wieść o katolickim patronacie potańcówki, wyzbyła z obaw rodziców Dawida. Choć przesadnie purytańscy, zgodzili się na wyjście Dawida do dyskoteki. Gwarantem bezpieczeństwa ich syna, była plebania, kościół i zabawa w gronie młodzieży katolickiej. Tak mniemali.

Podekscytowany i szczęśliwy Dawid, wyszedł więc na swoją pierwszą w życiu dyskotekę. Partnerów do tańca znalazł już pod plebanią. Niedoświadczony, bez znajomości najnowszych trendów tanecznych, wyszedł (na szczęście) z tej inicjacji z uszkodzonymi zębami, złamaną kością policzkową i niezliczonymi siniakami.
Zapewne miał przyjemność (wątpliwą), tańczyć z jednymi z przedstawicieli Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Godne pochwały jest zachowanie głównego organizatora katolickich pląsów, księdza Łukasza Boguty, który z rozbrajającą szczerością stwierdził, że jest mu przykro. Dodał też, że i tak dyskoteki na plebaniach, odciągają młodzież od rozrób wszelakich. Wybaczcie mu, bo nie wie co mówi.

Źródło - Tygodnik "Fakty i Mity" 23 październik 2008

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

inna
  • inna
  • 03.11.2011 09:51

Nie wiecie dokładnie co się wydarzyło wtedy na tej dyskotece a piszecie o tym i oceniacie ludzi. Żeby kogoś ocenić trzeba Go najpierw poznać. Drogi Anonimie nie wiem na ile znasz księdza Łukasza ale widać że albo znasz Go krótko albo Wasza znajomość jest płytka. Ja osobiście spotkałam Go parę razy w życiu i Jego zachowanie w stosunku do mnie nie było agresywne. Nie piszę tego żeby bronić Go ale piszę to dlatego że nie lubię jak ktoś ocenia ludzi a ich dobrze nie poznał. Ja może też nie znam księdza dobrze ale znam Go na tyle aby powiedzieć że to w porządku gość i to nie Jego wina że tak się stało a nie inaczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anonim
  • Anonim
  • 09.05.2011 00:20

Jeśli chodzi o pseudo księdza Łukasza bogute to nie dziwi mnie zamieszanie wokół jego osoby. Ten czlowiek zawsze szuka zaczepki, nie raz byłam świadkiem jego agresywnego zachowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anonim Anonim
  • Anonim Anonim
  • 06.02.2011 20:50

Co ksiądz mial do tego ze dzieciaki sie pobiły.. Nikt "normalny" nie uderzy drugiej osoby bez przyczyny..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Minusa postawiły Ci 3 osoby. To co? Ja nie mam prawa? Śmieszna jest Twoja wypowiedź.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mariuszu, równie dobrze możesz obserwować krowy na łące, masz do tego prawo.
Minusa stawiam za brzydki język, bo na powtórzenia jestem uczulony. Przez nauczycieli.
A tekst językowo jest słaby i tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jak odpowiesz to przyznam Ci rację - a przy pozytywnej odpowiedzi na oba pytania okaże się że kierują się hipokryzją."
Tak powinno brzmieć. Przepraszam za nieścisłość.

Pozdr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego jeszcze gorsi?
Dwa pytania:
Czy sprawcy przyznawali się do świadomego praktykowania katolicyzmu?
Czy mówili prawdę?
Jak odpowiesz to przyznam Ci rację - wtedy wyjdą na hipokrytów. No, ale poczekam na odpowiedź zamiast ją wyprzedzać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tym rzecz Stefanio, są jeszcze gorsi od pozostałych, tylko nikt nie chce tego przyznać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chuligani spod znaku JPII, niczym nie różnią się od pozostałych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fail.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.