Facebook Google+ Twitter

Wybitni medioznawcy i cyberartyści w Katowicach

  • Anna Maj
  • Data dodania: 2011-05-18 09:47

Już w piątek 21 maja gośćmi konferencji "Transgresje zmysłów" w ASP będą znawcy i praktycy nowych mediów: Derrick de Kerckhove, Maurice Benayoun, Paul Levinson, David Weinberger, Paul Hoffert, Mark Federman, Maria Pia Rossignaud.


Paul Hoffert to twórca muzyki pop, rockowej, jazzowej, filmowej i poważnej, a także artysta nowych mediów. Polscy odbiorcy mogą pamiętać jego zespół Lighthouse, który zdobył wielką popularność w latach 60. i 70. Hoffert jest kompozytorem, pianistą, wibrafonistą, dyrygentem i producentem płyt muzycznych. Ma na swoim koncie dziewięć złotych płyt oraz platynową. Skomponował muzykę do licznych filmów fabularnych i musicali z off-Broadwayu, a jego Koncert Skrzypcowy był wielokrotnie nagradzany. Jest Przewodniczącym Kanadyjskiego Związku Kompozytorów Filmowych, Przewodniczącym Fundacji Bella ds. Nadawców i Nowych Mediów, byłym Prezydentem Kanadyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej oraz Przewodniczącym Rady Sztuki Ontario. Pracuje w York University, gdzie wykłada nowe media, wcześniej związany był z Harvard Law School. Był akademickim kolegą Marshalla McLuhana w University of Toronto i w 1991 założył CulTech Research Centre, w którym rozwijał sieciowe aplikacje muzyczne i filmowe, a także stworzył próbne połączenie szerokopasmowe dla pierwszej na świecie społeczności online. Jest autorem bestsellerów książkowych, m.in. "The Bagel Effect", "Music for New Media" oraz "All Together Now". Zdobywca Pixel Award w kategorii Wizjonera Przemysłu Nowomedialnego. W 2005 roku otrzymał najwyższe odznaczenie państwowe — Order Kanady, za wkład w dziedzinie muzyki i mediów.

Maria Pia Rossignaud jest dziennikarką, redaktorem „Media Duemila”, ważnego włoskiego czasopisma poświęconego kulturze cyfrowej. Od 1995 jest także redaktorem naczelnym jego wersji elektronicznej. Wiceprezes Osservatorio TuttiMedia, instytucji zajmującej się kulturą cyfrową. Profesor w Szkole Nauk o Komunikacji Uniwersytu „La Sapienza” w Rzymie, gdzie prowadzi kurs dziennikarstwa naukowego, a wcześniej ekonomii i zarządzania firmami dziennikarskimi. Od 2005 jest członkiem rady redakcyjnej CNIPA (Narodowego Centrum Informatyki w Administracji Publicznej), aktualnie pod nazwą DigitPA. Specjalistka w zakresie edytorstwa elektronicznego oraz reklamy online i dziennikarstwa internetowego. Członek Włoskiego Związku Dziennikarzy Naukowych (UGIS). Pracowała m.in. w Media Lab (Boston) oraz w „Wall Street Journal”, a także wydawnictwie Random House (Nowy Jork).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.