Facebook Google+ Twitter

Wybitny biblista broni wypowiedzi abp. Michalika o masonerii

W niedzielę odczytano w parafiach archidiecezji przemyskiej wielkopostną refleksję abp. J. Michalika. Zanim orędzie metropolity trafiło na ambony, w prasie przetoczyła się dyskusja na temat odniesień listu do masonerii.

Burzę wywołały słowa duchownego: "Widzimy, jak planowo atakowany jest dziś Kościół przez różne środowiska libertyńskie, ateistyczne i masońskie. Nie oszczędzają Kościoła liberalne telewizje i takież pisma".

Z tą oceną nie zgadza się Katarzyna Wiśniewska z Gazety Wyborczej, która cytuje prof. T. Pacholskiego: "Trzeba być wyznawcą spiskowej teorii dziejów, żeby myśleć, że maleńka grupa tworzy historię", Dziennikarka uważa, że "mason w Kościele katolickim jest chłopcem do bicia".

Arcybiskupa broni wybitny biblista, ks. prof. W. Chrostowski. "Gdyby teza hierarchy była nic nie warta, to nikt by z nią nie dyskutował" - uważa teolog. Jego zdaniem redaktor Wiśniewska nie ukrywa promasońskich sympatii, co samo w sobie powinno dać do myślenia zwolennikom opinii, że Kościół ma w świecie samych tylko przyjaciół.

Organizacje masońskie są wrogo nastawione do Kościoła i żądają skrajnej separacji religii od państwa. Dzięki dobrze zorganizowanej sieci lobbystycznej posiadają duży wpływ na procesy decyzyjne Unii Europejskiej. Masoni postulują powszechną dostępność do aborcji i eutanazji. Przedstawiciele Loży spotykają się z czołowymi przywódcami z Brukseli i Strasburga. Liczy się, że 20 do 30 proc. parlamentarzystów Europy jest masonami.

Masoni wśród polityków
Unia dyskutuje z masonami
Masoni na szczytach europejskiego państwa


Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

konio
  • konio
  • 27.02.2012 09:54

Musze sprostować samego siebie.W poprzednim poście zamiast nazwiska Chrostowski zamieściłem nazwisko Pacholski.Obu panów przepraszam,choć z zupełnie innych powodów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
  • konio
  • 27.02.2012 09:40

"Gdyby teza hierarchy była nic nie warta, to nikt by z nią nie dyskutował"
Cóż można dodać poza tym,że argumentacja jest "godna"teologa kościoła katolickiego.
Z takimi "tęgimi" głowami jak Michalik i Pacholski na czele,to kościół jest na dobrej drodze do piekła nieistnienia.A tak na marginesie-sami sobie to piekło wymyślili.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.