Facebook Google+ Twitter

Wybór kadry na Euro jest racjonalny

Franciszek Smuda, powołując kadrę na EURO 2012, wyszedł, z słusznego założenia, że liga polska nie jest żadnym miernikiem, piłkarskich umiejętności.

Nie zamierzam odbierać Tomaszowi Frankowskiemu kunsztu, ani piłkarskiej klasy, ale fakt, że z 37-letnim "Frankiem", mało, kto w naszej lidze może się równać, mówi wszystko, o polskiej Ekstraklasie.

W przeciwieństwie do niektórych nie uważam, abyśmy sportowo rozwijali się; wręcz przeciwnie, poziom sportowy rozgrywek jest niższy, niż kilka lat temu. Nie ma drużyn, które wyróżniałyby się na tle innych, pod względem jakości gry, czy indywidualizmu sportowego, poszczególnych piłkarzy.

Nie jest to kwestia punktów, ale piłkarskich umiejętności - Lech Poznań prowadzony przez Franciszka Smudę, nie zdobył mistrzostwa, ale swoją postawą zachwycał wszystkich. Nieprzypadkowo całkiem nieźle mu szło w europejskich pucharach. A teraz? Wszystko się zrównało, dopasowało do ogólnej przeciętnej - ligowa mizeria pomieszana, z piłkarskim socjalizmem.

Jakże porównać dzisiejszą Wisłę do tej prowadzonej przez Maciej Skorżę. Pan Maciej ciągle jest w polskiej lidze, ma najlepszy zespół, ale nie udało mu się sięgnąć po tytuł; bywa i tak.

Niektórzy zbyt histerycznie reagują, na porażkę Legii. W ostatnim czasie, żadnej polskiej drużynie, która przyzwoicie reprezentowała nas w europejskich pucharach, nie udało się zdobyć mistrzostwa Polski. Legia w tym sezonie pokazała, że ma europejską kulturę, gry w piłkę. Powiecie, czemu w takim razie nie pokazała, tego w lidze. Odpowiem wam z tego samego powodu, co Liverpool prowadzony przez Rafaela Beniteza, nigdy nie zdobył mistrzostwa Anglii. Ale w Champions League, szło mu już lepiej, prawda?

Nic, więc dziwnego, że Smuda, kompletnie lekceważy nasze rozgrywki ligowe. Pomimo że Śląsk został mistrzem Polski, żaden jego piłkarz nie zagra na EURO. Czy naprawdę, kogoś to szokuje i dziwi? Można by powołać Milę albo Kaźmierczaka, ze względu na ich atuty przy wykonywaniu stałych fragmentów gry. Ale jeżeli ich nie będzie, to czy coś to zmieni?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gdzie jest prawda o Polskim poziomie piłki nożnej .? Jeżeli Niemcy wyżej cenią, naszych piłkarzy niż nasi wielcy fachowcy , to ja sie, pytam co tu jest grane ? . Jak można takie bzdury wypisywać ? , to wola o pomste, do nieba , . Tylko walka o pienia,dze.! I to jeszcze przed samym Euro.! To co sie, dzieje w tym kraju to istny zwariowany cyrk . Tylko walka o pieniądze.!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.