Facebook Google+ Twitter

Wyborcy poparli GMO głosami PO i PSL

Mimo zdecydowanego oporu społeczeństwa, Sejm 9 listopada 2012 roku uchwalił Ustawę o Nasiennictwie. Ustawa zawiera rozwiązania otwierające Polskę na materiał genetycznie modyfikowany. Wbrew obietnicom wyborczym, PO i PSL wpuściły GMO do kraju.

Co POPSuLi posłowie? Co popsuła koalicja PO-PSL? / Fot. R.GrzeszczykUstawa o nasiennictwie niesie w sobie największe zmiany w zakresie stosunku państwa do modyfikacji genetycznych szeroko pojętej żywności. Rzecz uderza w tradycyjne i ekologiczne rolnictwo, a wspiera niewspółmiernie farmy wielkoobszarowe, ogromne zakłady przetwórstwa mięsnego, które działają na zasadach obozów koncentracyjnych. Jest to ustawa antyspołeczna, obniżająca poziom zdrowia w kraju.

Ustawa nie ma w nazwie GMO. Nie nazywa się Ustawą o GMO. Przyjęto nazwę: Ustawa o nasiennictwie.

To typowy przykład szkodliwej działalności posłów dla państwa i mieszkających tu ludzi. Typowa malwersacja polityczna na szkodę współobywateli. W okresie wyborów, wyborcy słyszą gwarancje, że Polska pozostanie wolna od GMO. W trakcie tworzenia prawa, wyborcy już nie są potrzebni. Teraz znaczenie mają snujący się po korytarzach i kuluarach sejmowych lobbyści.

Posłowie ponoszą odpowiedzialność polityczną. Takie są "standardy cywilizowanej" Europy. Posłom na co dzień nie zależy na politycznych korzyściach. Jak wiemy, te również nie są zależne od wyborców, lecz od wyborczej układanki. Na czym zależy naszym posłom?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Prezydent "wszystkich Polaków" podpisał się pod sejmową wersją Ustawy. Cieszy się koncern Monsanto (http://pl.wikipedia.org/wiki/Monsanto) - właściciel 80 procent central nasiennych w Polsce. Kto więc rządzi w Polsce i kto konsultuje ustawy nasienne? Czy samo Monsanto?

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS złożył właśnie projekt własnej Ustawy, w której zgodnie z wymogami UE określił obszar Polski jako strefę wolną od GMO (link: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/748836,Polska-wolna-od-GMO-PiS-zlozyl-projekt-ustawy ). Jednocześnie wprowadził do niej zapis o znakowaniu produktów zawierających GMO czcionką tej samej wielkości co nazwa produktu. Uważam, że to ostrzeżenie powinno być o 2-3 punkty większe od największej czcionki na etykiecie produktu - to byłoby bardziej jednoznaczne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każda Ustawa trafia jeszcze do Prezydenta, więc może nie wszystko przepadło. Tym bardziej, że wersja ostateczno podobno mija się z intencjami B.Komorowskiego. Weto sprawę by przesądziło. Dziś organizowana jest pod siedzibą Prezydenta manifestacji: www.facebook.com/events/538251239536430/permalink/538251242869763/

Komentarz został ukrytyrozwiń

To teraz wiadomo, po co policja sprowokowała zamieszki na Marszu Niepodległości- aby odwrócić uwagę obywateli od tej ustawy! Co chcą ukryć za pomocą gry operacyjnej " Zamach"?
Autor pominął jeszcze jedną ważną kwestię: sprzedawane produkty GMO nie muszą posiadać stosownego oznaczenia ani napisów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak to jest "mowa kłamstwa" ,o której pozwoliłem sobie dzisiaj napisać jest powszechna, a fakt oderwania polityków od społeczeństwa potwierdzany kolejnymi działaniami

Komentarz został ukrytyrozwiń

GMO nie buduje dobrostanu. Nie likwiduje nędzy i niedożywienia. Oddziałuje w sposób nieprzewidywalny na nasze życie i zdrowie. Nie jest to działanie pozytywne. Walka o zdrową żywność i zdrowe rolnictwo, o prawdziwą ekologię na polu to walka z GMO w jego dzisiejszej postaci.
Sposób wprowadzenia GMO do Polski jest charakterystyczny dla ustroju państwa, mającego niewielki związek z zasadami demokracji i nadrzędności obywateli nad systemem władzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie na pytanie na czym zależy posłom? Odpowiedż jest kluczowa dla m.in popierania takich Ustaw. Według mnie od dnia zaprzysiężenia zależy im już na kolejnej kadencji. To czy zostaną wybrani zalezy od tego czy zostaną zgłoszeni , a to zależy od tego jak głosują. Tyle. Muszą dbać o interesy tych , którzy zasponsorują kampanię.Jak Pan słusznie zauważył teraz jest czas lobbystów. Pozdrawiam.Popieram zdanie Jerzego i Romana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby jeden z drugim wiedzieli że za 20 czy 50 lat urodzi im się wnuk z głową kapuścianą to możliwe że zastanowiliby się przed podjęciem decyzji wprowadzającej GMO do Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.