Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25574 miejsce

Wyborcza debata kandydatów na prezydenta Poznania

Już za kilka godzin, na poznańskim Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, odbędzie się kolejna konfrontacja kandydatów na urząd prezydenta Poznania.

Oficjalne logo Poznania źródło: wikipedia wolna dokumentacja / Fot. Drozdi-PnPo poprzedniej debacie, głównie na temat kultury, która była niestety niedostępna dla szerszej publiczności, przyszedł czas aby kandydaci ponownie zagrali w otwarte karty. Poruszane będą kwestie związane z samorządem, infrastrukturą, gospodarką oraz nauką i szkolnictwem wyższym. Dla wielu kandydatów pozytywne wystąpienie przed akademicką społecznością może przekuć się na dobry wynik. Głosy młodych niejednokrotnie już przechylały szalę zwycięstwa na jedną ze stron.

Swoje przybycie na debatę zapowiedziało aż 6 kluczowych kandydatów: Dariusz Jacek Bachalski, Tadeusz Dziuba, Grzegorz Ganowicz, Piotr Quandt, Jacek Jaśkowiak oraz dotychczasowy prezydent - Ryszard Grobelny.

Ostatni z wymienionych, który urząd prezydenta miasta piastuje nieprzerwanie od 1998, będzie ubiegał się o reelekcję. Tym razem zwycięstwo może okazać się jednak o wiele trudniejsze, o czym świadczą choćby przegrane w ostatnim czasie praktycznie wszystkie procesy wyborcze w których stroną był Grobelny. Dziś będzie miał okazję odbudować swoje dobre imię.

Debata rozpocznie się równo o godzinie 11:00 w auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa przy ul. Umultowskiej 89a i trwać będzie około dwóch godzin. W programie przewiduje się serię krótkich wystąpień kandydatów w których przedstawić mają swoje programy, emisję krótkich filmów prezentujących sylwetki poszczególnych kandydatów, a także rundę pytań - zarówno od ekspertów jak i studentów.

Dla osób, które nie będą mogły pojawić się osobiście, przygotowano internetową transmisję debaty. Obejrzeć będzie ją można na stronie tutaj

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.