Facebook Google+ Twitter

Wyborcze malkontenctwo

Czy wieszczenie upadku Polski jest przypisane tylko do jednej formacji? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Nie ukrywam, że do napisania tego tekstu natchnął mnie Pan Wojciech Arciszewski i jego artykuł o stylu uprawiania kampanii wyborczej w Polsce i czarnym PR.

Ja zgadzam się w wielu punktach z tezami zawartymi we wspomnianych artykułach. Też uważam, że krzyki o upadku Polski, wyprzedaży majątku, zdradzie itp. nie są mocno przesadzone i obliczone na tani poklask. Chcę doczekać czasów, gdy walka wyborcza będzie odbywała się na gruncie merytorycznym, gdy ścierać się będą wizje rozwoju i kierunki w jakim ma zmierzać Polska. Gdybym załamał ręce pewnie siedziałbym teraz w fotelu narzekając, że i tak już nic nie zmienię, ale jak wiecie pojawił się PJN gdzie nie widzę zgorzkniałych, nastawionych tylko na krytykę ludzi.

Jednak to co mnie uderzyło po publikacjach materiałów Pan Wojciecha to komentarze. Wszystkie ponure zachowania polityków zostały przypisane jednej stronie. Czytałem min. tylko PiS–ory mogą źle pisać i mówić o Polsce. Wydaje się, że hasło Tuska o PO jako formacji optymistów i ludzi radosnych złapało. Zgodnie z tymi słowami PiS to banda ponuraków. Nie mam żadnego interesu występować w obronie PiS–u, bo przecież zwolennicy PiS-u nazywają mnie zdrajcą. To nie jest sprawiedliwe, bo PJN to pierwsza partia jaka mnie skusiła na tyle, by podpisać deklarację członkowską.

Teraz już do meritum sprawy, czyli kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamieniem.


Cytat - „My, Polacy, mamy poczucie, że nasze sprawy idą w złym kierunku...
... boimy się bezrobocia i biedy, złości nas chaos w służbie zdrowia, bezradność policji i wymiaru sprawiedliwości. W Polsce polityka stała się chora..., a demokracja stała się fasadowa. To groźne objawy - tak umierają demokracje, tak traci się bezcenny dar wolności”

Przyznacie państwo, że słowa wywołują gęsią skórkę na plecach. To opis jakiejś bananowej republiki. Już chyba się domyślacie, że ten cytat pochodzi z deklaracji ideowej Platformy Obywatelskiej. Mówi się, że teraz opozycja deprecjonuje polską prezydencję w Unii Europejskiej. Ja tylko powiem, że te słowa była napisane krótko po naszym wstąpieniu do Unii. Moje subiektywne odczucie jest takie, że Platforma wcale nie jest wolna od czarnowidztwa. Jej nastrój zależny jest od tego czy walczy o władzę, czy też chce ją zachować? I w zależności od tego przywdziewa odpowiednia maskę.

To pierwszy tekst w którym posiłkuję się materiałami programowymi PO , ale będę częściej sięgał do źródeł i konfrontował piękne idee z szarą rzeczywistością. I obiecuję, że nie tylko Platformy będzie się to tyczyło.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Generalnie nie zajmuję stanowiska na temat polityków. Bo to kloaka. Ale czasami muszę skonkludować temat. To od łagodzi stress.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Waldemar Janeda
  • Waldemar Janeda
  • 05.07.2011 13:00

I pewnie tu jesteśmy zgodni. Myślę więc, że takie wycieczki w przeszłość warto robić, bo pokazują obłudę polityków. Oczywiście mozna mi zarzucic stronniczość, bo promuję PJN, ale nikt nie jest wolny od grzechów drobnych. Tak na marginesie to powiem Panu, że dużo w tym winy mediów. Ja czasami zwołuję konferencję i proszę mi wierzyć dziennikarz nawet jak się zainteresuje tematem to i tak redakcja każe mu jakiś smaczek dodać, który będzie takim pieprzem w materiale.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam
Zapewne Pan też zauważył, że Każdy polityk w przeddzień wyborów obiecuje złote góry. Jest to rodzaj lepu na który łapią się łase muchy. Ja do nich niestety nie należę. A jak spojrzeć wstecz to nie spotkałem się z merytoryczną walką wśród polityków. Nawet debaty prezydenckie są po prostu farsą. Oni też obiecują to czego w danej sytuacji oczekują wyborcy. Nie wspomnę tu o kompetencjach polityków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Krzysztof Bień. Zasada w istocie stara, ale pamietajmy, że warto sięgać do źródeł i opisywać co mówili politycy kiedyś, a co dzisiaj promują. To się nazywa kontrola. Ja sam nie często grzebie w archiwach, a proszę mi wierzyć warto. Kolejny Pana wpis o temacie zastępczym i braku merytorycznych argumentów. Przyjmuję Pana krytykę, ale chętnie przeczytam Pana teksty i ocenię je uczciwie, ale jak widzę nie mam takiej możliwości, gdyż nie opublikował Pan jeszcze ani jednego artykułu. Pozostanę przy swoim i nadal będę wyciągał archiwalne wypowiedzi i obietnice programowe polityków i konfrontował je z rzeczywistością.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znana i stara maksyma. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A więc o czym tu dyskutować, chyba że jako temat zastępczy to tak. Bo w tym temacie nie ma za grosz merytorycznych wątków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.