Facebook Google+ Twitter

Wyborcze roszady w Jeleniej Górze

"Wspólnie Miasto" zostało zmuszone do zmiany kandydata na prezydenta Jeleniej Góry. Jakie szanse ma Miłosz Sajnog - następca Roberta Prystroma?

plakat Miłosza Sajnoga z podpisem Prystroma

w tekście "Kto będzie rządził stolicą Karkonoszy " pisałam o dwóch kandydatach na prezydenta Jeleniej Góry, którzy potencjalnie mieli największe szanse na zwycięstwo. Jeden z nich: Robert Prystrom, kandydat „Wspólnego Miasta” i PiS musiał zrezygnować z kandydowania, ponieważ nie minął jeszcze rok od warunkowego umorzenia sprawy karnej. Prystrom oskarżony był o sfałszowanie zeznań podatkowych. Ordynacja wyborcza wyklucza czynne prawo wyborcze dla osób, które są w konflikcie z prawem.

- Sajnog nie ma szans. Ludzie którzy mieli głosować na Prystroma albo zostaną w domu albo zagłosują na innych kandydatów. Sajnog jest za mało znany - uważa Krzysztof Mateusiak*, dziennikarz „Słowa Polskiego Gazety Wrocławskiej” .

Więcej optymizmu wykazuje sam zainteresowany: - " Wspólne Miasto" rozpoczęło właśnie dynamiczną kampanie wyborczą, która ma na celu przedstawienie mojej osoby możliwie największej liczbie mieszkańców Jeleniej Góry. Przy okazji zaznacza, że codziennie odbywa kilka spotkań i sam jest zaskoczony tak pozytywnym odbiorem jego osoby – Ci, z którymi się spotkałem deklarują swoje poparcie.

Pomimo optymizmu kandydata „Wspólnego Miasta” wszyscy zdają sobie sprawę, że głównym zadaniem sztabu wyborczego Sajnoga będzie przybliżenie jego kandydatury mieszkańcom. Dla jeleniogórzan mających głosować na Prystroma, już sam fakt iż Sajnog jest kandydatem "Wspólnego Miasta" przemawia na jego korzyść. Co jednak z tymi, którzy wciąż są niezdecydowani lub mieli głosować na Prystroma tylko po to, by oddalić zwycięstwo Józefa Kusiaka?  We „Wspólnym Mieście” zdają sobie sprawę, iż trzeba zrobić wszystko, by ci ludzie nie pozostali w domach.


Najostrzejsza walka wyborcza odbędzie się pomiędzy Kusiakiem a Sajnogiem. Czy kandydat „Wspólnego Miasta” obawia się tego starcia?

- Dużo ważniejsze niż wygranie z Józefem Kusiakiem jest przekonanie mieszkańców, że wspólnie możemy decydować o kształcie Jeleniej Góry - mówi Sajnog.

W czasie kampanii będzie wprowadzał program „Pozytywnych Zmian” – chce to uczynić we współpracy z mieszkańcami, ma nadzieje, że dzieki temu skupi ich wokół programu "Wspólnego Miasta".


Pomimo, iż Prystrom nie zostanie w tej kadencji prezydentem miasta, to jest prawie pewne, iż zostanie zastępcą Sajnoga. Czy nie będzie więc tak, iż to Prystrom będzie rządził z „tylnego siedzenia”?

- C hcę powołać kolegium prezydenckie, które będzie podejmowało najważniejsze decyzje.(...) Chcę korzystać z wiedzy mądrych i bardziej doświadczonych osób - mówi na to Sajnog.

Podkreśla, że nawet jeżeli Prystrom zostanie wiceprezydentem to: - proponowane przez niego rozwiązania i tak będą przechodzić przez kolegium prezydenckie. Zdaniem Sajnoga to zdecydowanie uniemożliwi komukolwiek rządzenie zza jego placów* zbieżność nazwisk przypadkowa

plakat Miłosza Sajnoga z podpisem Prystroma

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.