Facebook Google+ Twitter

Wyborczy cud w Radomsku

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-10-25 09:40

Radomszczanie tłumnie poszli do urn wyborczych. Frekwencja w niedzielnych wyborach wyniosła aż 50 procent. Po raz pierwszy mieszkańcy miasta wybrali też, aż trzech posłów.

Z trójki posłów z Radomska największą ilość głosów zdobył Krzysztof Maciejewski z PiS - 10837. To o 4240 więcej niż dwa lata temu. / Fot. Tomek PiekarskiFrekwencja w mieście wyniosła 50 proc., podczas gdy dwa lata temu zalewie 38 procent. Radomszczanie zadecydowali teraz o wyborze trzech reprezentantów, wywodzących się z... trzech różnych ugrupowań. W Sejmie znajdą się więc przedstawiciele możliwej koalicji - Jacek Zacharewicz
z PO i Stanisław Witaszczyk z PSL, oraz poseł z dwuletnim stażem, Krzysztof Maciejewski z PiS, który tym razem będzie w opozycji.

Dotąd radomszczanie nie wybrali nigdy tylu posłów, zwykle był jeden. Skąd więc taka nagła zmiana? Wszyscy trzej startowali z partii, które cieszyły się dużym poparciem społecznym. Wszyscy trzej otrzymali zawrotną, jak na lokalne warunki, liczbę głosów. Maciejewski - 10837, Zacharewicz - 9579, Witaszczyk - 8570. W okręgu piotrkowskim na wsiach i mniejszych miejscowościach zwyciężył PiS i PSL, w większych miastach PO.

Ponad 50-tysięczne miasto stanęło więc przed ogromną szansą. - Żeby tylko ci posłowie dla nas coś zrobili, a nie tylko brali diety - mówią ludzie. - Powinni skupić się na wysokim bezrobociu i wyjazdach młodzieży do Anglii - dodają inni. Choć problemów w mieście jest znacznie więcej: zadłużony szpital, dworzec PKP w opłakanym stanie, niskie zarobki, brak miejsc do rozrywki...

Do realizacji celów bez wątpienia potrzebna będzie współpraca samych posłów, jak również ich angażowanie się w sprawy samorządowe. Owa współpraca powinna układać się dobrze z PO. Prezydent Annę Milczanowską poparła w ubiegłym roku właśnie Platforma Obywatelska.

Krzysztof Maciejewski - Prawo i Sprawiedliwość. Ma 54 lata. Żonaty. Wykształcenie wyższe, jest inżynierem mechanikiem. 25 września 2005 został wybrany na posła V kadencji Sejmu RP. W spotach reklamowych utożsamiał się silnie z PiS, prosił o ponowne poparcie. Chciałby przeforsować m.in. ustawę o rzemiośle.

Jacek Zacharewicz - Platforma Obywatelska. Ma 43 lata. Żonaty. Wykształcenie wyższe. Jest prezesem zarządu Banku Spółdzielczego w Radomsku. Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego. W swoim programie ma m.in. utworzenie nowego ładu prawnego dla przedsiębiorców.

Stanisław Witaszczyk - Polskie Stronnictwo Ludowe. Ma 53 lata. Wykształcenie wyższe . W latach 2004-2006 piastował stanowisko marszałka w Łódzkiem. Do chwili obecnej wicemarszałek w Urzędzie Marszałkowskim. W spotach reklamowych kusił m.in. utworzeniem Europejskiej Sceny Teatru im.Stefana Jaracza.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.