Facebook Google+ Twitter

Wyborczy falstart

Zaledwie jeden z pewnych kandydatów na prezydenta ogłosił, że nim być nie chce, a akcja wyborcza drugiego, który niczego nie ogłosił - ruszyła z kopyta.

Jak powszechnie wiadomo, ogłoszenie przez premiera, że kandydował nie będzie, zaowocowało interpretacją, że decyzja ta miała przykryć zeznania któregoś-tam ze świadków przed komisja hazardową.

W tego rodzaju tłumaczeniu "z polskiego na nasze" specjalizuje się pan Jarosław Kaczyński - wódz opozycji, eks premier, a przede wszystkim brat urzędującego prezydenta RP, który swojego startu w wyborach jeszcze oficjalnie nie zadeklarował.

To jednak nie przeszkadza, że jego kampania wyborcza, dzięki niezłomnemu bratu wystartowała, stając się niejako odpowiedzią na toczące się spekulacje odnośnie kandydata/ów ze strony partii rządzącej. Wszak PO kandydatów też jeszcze oficjalnie nie zgłosiła, a odnośnie ewentualnych, pan prezes PiS daje wyraźnie do zrozumienia, iż nie są godni, bo "coś na nich ma". Szanując wolę pana prezesa, nie używam słowa "haki", aczkolwiek to, co zostało powiedziane, na ogół takim słowem się określa.

Obserwując obustronne konwulsje przedwyborcze znalazłam, obok znanych nam już z powszechnego użycia haków i przecieków nowe określenie - "przykrycie", co wynika ze spiczu w
w Lublinie- "sprawa rzekomego szukania haków na Radosława Sikorskiego jest w istocie przykryciem afery hazardowej… a Donald Tusk dokonał w sposób celowy, zamierzony, przecieku i dopuścił się przestępstwa, i powinien być za to sądzony".

Zdumiewa w tym kontekście fakt istnienia i działania komisji hazardowej w ogóle, a szczególnie udział w niej dwóch gwiazd śledczych z ramienia PiS - pan Jarosław K. sprawę rozstrzygnął bowiem samodzielnie i niedwuznacznie. Nazwał przestępcę po imieniu i z dezynwolturą człowieka bezkarnego - ogłosił to wszem i wobec. W ten prosty sposób został "załatwiony" urzędujący premier i w zasadzie komisja powinna się rozwiązać, jako całkowicie zbędna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

Pani Jadziu, to z tęsknoty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obserwuje w ostatnich dniach zjawisko nowe: czytelniczy/uzytkownicy portalu przeszukują materiały i wpisując nowe uwagi, odświeżają materiał z lekka przypleśniały.:)
Ale, jesli taka wola...nasz czytelnik, nasz pan.

Panie Tadeuszu - wszeki zwierz potrzebny i dbajmy, aby nie wyginął, bo byłoby jeszcze smutniej.:)
Panie Lesławie - moją aktywność hamuje skutecznie dość paskudne samopoczucie fizyczne; ale mam nadzieję, że minie. Złe samopoczucie, nie aktywność. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Folklor ubarwia nam życie. Rozszerza gamę kolorów - im barwniejsza, tym piękniejsza. Wszyscy jesteśmy potrzebni sobie nawzajem. Nie wiem, czy świat byłby lepszy, piękniejszy, jeśli nie byłoby lwa, kobry, lamparta? Pewnie tak samo, jak by nie był gorszy, gdyby nie było sowy, konia, psa, słonia czy delfina?
Trochę nie na temat. Tak dla ubarwienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tadeuszu to duet doprawdy znamienity,w życiu poparcie jest bardzo ważne-zwłaszcza redaktorskie.Bardzo słusznie Pan zauważył.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam powinno być Pani Jadwigo.Cieplutko pozdrawiam najaktywniejszą emerytkę jaką znam oczywiście w aureoli z gwiazd i w dodatku w mocnej walucie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze powiedziane Panie Piotrze W.i trafne.Panin Jadwigo czy Pani wie, że w tym demokratycznym kraju Polacy z obczyzny nie mogą wjeżdżać do Ojczyzny.Polecam:lhttp://www.polacy.by/content/view/22/37/, http://www.polacy.by/content/view/107/45/, http://www.polacy.by/content/view/108/46/, http://www.polacy.by/content/view/24/39/, http://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zek_Polak%C3%B3w_na_Bia%C5%82orusi, http://www.zpb.org.pl/.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Problem w tym że elektorat zbyt szybko mądrzeje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe i trafne spostrzeżenia, które zawsze będą dyskutowane. Komisje to ciekawy pomysł dla posłów. Będą jeszcze długo miesić i rozdrabniać, bo jest to im na rękę. Dokładniej do portfela :(
Jadziu, zastanawiam się po twojej wypowiedzi... Jakie buty kupić?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co sie zaś tyczy dalszego ciagu dyskusji na temat żonglowania wiadomosciami i nastrojami widza/słuchacza, przez rózne stacje telewizyjne, watpliwości nikt mieć nie może.
Nie odniose sie do telewizji państwowej, bo jej nie oglądam juz od dłuższego czasu, ale w TVN24 od dawna daje sie zauważyc "przechył" na stronę PO. Co do samych dziennikarzy - tandem "Teraz my" wyspecjalizował sie w wypruwaniu flaków z delikwenta (do granic przyzwoitosci), a p. Olejnik ma zwyczaj niewygodnego interlokutora zagłuszać.
W sumie - najbardziej interesujące w jej wystąpieniach są jej buty, na które kamera wielokrotnie w czasie audycji kieruje swe oko. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Kamil K. - dla Czytelnika, ktory wydarzeń nie śledzi na bieżąco i w szczegółach,zdanie, które Pan zakwestionował nie wyjasnia, który z braci "...swojego startu w wyborach jeszcze nie zadeklarował".
Powinno zatem brzemić:

"W tego rodzaju tłumaczeniu "z polskiego na nasze" specjalizuje się pan Jarosław Kaczyński - wódz opozycji, eks premier, a przede wszystkim brat urzędującego prezydenta RP, który to brat swojego startu w wyborach jeszcze oficjalnie nie zadeklarował."

Dając powyższe wyjasnienie, nie korzystam z możliwości uzupełnienia w tekście, ponieważ wiązałoby się to z koniecznościa usunięcia Pańskich wpisów, jako bezsasadnych. A tego nie mogę zrobić, bez narażania się na zarzut manipulacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.