Facebook Google+ Twitter

Wyborczy pakt premiera Kaczyńskiego z Radiem Maryja?

Jak informuje strona internetowa tygodnika "Wprost" na listach PiS w najbliższych wyborach mają znaleźć się dwie spikerki Radia Maryja (na pewno Anna Sobecka), Antoni Macierewicz, były premier Olszewski i posądzony o współpracę z SB poseł.

Premier Jarosław Kaczyński przemawia podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w gdańskiej hali "Olivia", 25 bm. (sk/kru) PAP/Stefan Kraszewski / Fot. PAP/Stefan KraszewskiZ informacji dziennikarzy "Wprost". wynika, że na toruńską listę PiS ma trafić m.in. posłanka Ruchu Ludowo-Narodowego Anna Sobecka. – Bardzo wiele wskazuje na to, że będę startować jako kandydatka PiS – potwierdza dziennikarzom „Wprost". W podobnej sytuacji znajduje się inna posłanka RLN, Gabriela Masłowska, która przed wejściem do polityki pracowała jako spikerka w Radiu Maryja. O wejście do Sejmu nie musi się martwić także oskarżany przez media o problemy lustracyjne szef RLN Bogusław Kowalski, który ma dostać od PiS „jedynkę" w Siedlcach.

Z list Prawa i Sprawiedliwości na Wiejską może wróci jeden z ulubieńców Radia Maryja - Antoni Macierewicz. To on zasłynął on kiedyś rozpoczęciem jednego ze swoich sejmowych przemówień słowami: „Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Ojcze Dyrektorze!". Kierownictwo PiS stara się, by wśród jego kandydatów pojawił się inny bohater Radia Maryja były premier Jan Olszewski. Miałby wystartować w wyborach do Senatu.

Wyborczy desant Radia Maryja - jak twierdzi "Wprost" - zagraża obecnym posłom PiS. Ci twierdzą, że Kaczyński obiecał Rydzykowi jeszcze co najmniej dwa pierwsze miejsca na listach. – Teraz każdy się modli, by nie padło na jego okręg. W związku z tym, że weźmiemy pewnie mniej mandatów niż w poprzednich wyborach, w „biorącej" części list i tak jest ciasno. Dlatego oddanie Rydzykowi pierwszego miejsca oznacza, że z Sejmem będzie się musiał pożegnać ktoś z obecnych posłów – mówi jeden z podkarpackich parlamentarzystów PiS.

Czytaj też:
Episkopat: sprawa Radia Maryja nie jest zakończona
Jak bronią dobrego imienia Radia Maryja?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Ciekawe co na to czarownica i oszust ulegający środowiskom żydowskim?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Liczą się zasady, mają szczęście że wśród nich nie ma np. zasady dbania o dobre imię brata bo wtedy nici z układu :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rydzyk na prezydenta! oraz na prezydentową, dwa w jednym boć kieckę nosi! Jarosław na oltarze, Maciarewicz na generala redemptorystw. Machniom!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.08.2007 01:45

Nazwijmy rzeczy po imieniu: SZAMBO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.08.2007 23:35

po prostu perfumeria...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Zasady zobowiązują" - chyba zwymiotuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.08.2007 22:05

Premier Kaczyński kolejny raz dowodzi, że honor można złożyć na ołtarz politycznej kalkulacji. Zadawanie się z typkiem obrażającym brata i bratową, niestety to potwierdza...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.