Facebook Google+ Twitter

Wybory 2011. Dlaczego zagłosuję na PJN?

Po moim ostatnim artykule, Pani Marta Jenert zadała pytanie: dlaczego wybrałem PJN? W tym materiale postaram się to wyjaśnić.

Mój ostatni materiał napisany po debacie gospodarczej, w której nazwałem Rostowskiego kuglarzem i cynikiem wymaga kontynuowania.

Wpisy pod materiałem w żadnym punkcie nie podważyły moich przemyśleń z
merytorycznego punktu widzenia. Jednak Pani Marta Jennert słusznie zwróciła
uwagę na fakt, że skupiłem się na krytyce zachowania Rostowskiego, a nie przedstawiłem jakie powody przyciągnęły mnie do PJN. Postaram się to w kilku zdaniach wyjaśnić.

Wpierw wyjaśnię dlaczego skupiłem się na krytyce. Kieruję stowarzyszeniem o nazwie "Krajowe Forum Bezrobotnych". Jestem wyczulony na fałszywe nuty w wypowiedziach polityków i strasznie nie lubię mentorskiego tonu zwłaszcza, gdy jest używany do zatarcia swych błędów i słabości. Biorąc udział w spotkaniach różnych komisji, zawsze postrzegany jestem jako nieprzejednany rozmówca. Dwa przykłady: biorąc udział w posiedzeniu Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego doszło do pewnej różnicy zdań. Nie chcę podawać szczegółów. Napiszę tylko, że znacznie poróżniliśmy się z działaczem związkowym na temat wydatkowania pieniędzy z funduszy europejskich. Moim zdaniem propozycja strony związkowej, faworyzowała pracowników wielkich firm państwowych w dostępie do tych środków. Dyskusja była tak zażarta, że praktycznie w szatni ją kończyliśmy i nie było to pokojowe zakończenie wymiany zdań, ale do bójki również nie doszło. Zapewniam, iż jestem twardy, ale nie przekraczam pewnych granic.

Drugi przykład jest związany z Wojewódzką Radą Zatrudnienia i wizytą przedstawiciela Mittala Stella. Samorządowcy z Dąbrowy Górniczej poprosili WRZ w Katowicach, aby pomogła skłonić wielki koncern do wywiązania się z zawartych umów. Przedstawiciel firmy przyszedł na spotkanie tylko po to, aby powiedzieć, że nie musi odpowiadać na żadne pytania. Wiem, że moja wypowiedź w stosunku do działań jego firmy była
ostra, ale kulturalna. Zapytałem co mam odpowiedzieć 20 pracownikom, którzy dostali wymówienia bez żadnych gwarancji przeszkolenia, bo byli zatrudnieni na terenie huty Katowice przez agencję pracy tymczasowej? A co zrobiła WKZ ? Ustawiła się w kolejce po wizytówki i prosiła o spotkanie. Teraz już rozumiecie, dlaczego jestem tak wyczulony na fałsz i butę, ale nie oznacza to, że jestem wiecznym malkontentem. Prowadziłem zajęcia dla osób bezrobotnych z dobrym wynikiem - wiele osób znalazło pracę. Zdobyłem środki na wspólne wyjście rodziców i dzieci do kina i kręgle. W sumie w tych akcjach wzięło udział blisko 200 osób. Ktoś powie mało, ale ja byłem szczęśliwy, gdyż widziałem ,jak te dzieciaki świetnie się bawią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Waldemar Janeda
  • Waldemar Janeda
  • 07.10.2011 18:22

@ Dorota Walkowiak. Ja również nie jestem ekonomistą, ale postaram sie przedstawić Pani mój punkt widzenia tak na chłopski rozum. Myślę, że Adam Hoffman nie nazwie mnie chłopem co zwariował? Otóż w Polsce ten wyższy próg podatkowy płaci zaledwie ok. 4 % podatników, a to ze względu na umiejetnośc korzystania z ulg podatkowych. PJN chce obniżki podatków przy jednoczesnej likwidacji wszelkiego rodzaju ulg. Te ulgi kosztują nasz budżet 65 miliardów zł. Nie znam przypadku na świecie kiedy obniżka obciążen fiskalnych spowodowała obniżkę wpływów do budżetu w dłuższej perspektywie. Zawsze po trzech miesiącach od obniżenia podatków wpływ jest większy. Zabezpieczenia dla najuboższych są konieczne ponieważ 19 % liniowy VAT podwyższy ceny w pierwszym okresie najpopularniejszych produktów. I ja bardzo cieszę się z tego zabezpieczenia ze względu na to czym zajmuję się społecznie. Ja widzę sznse w nowym podejściu do gospodarki. oszczędności budżetowe największe są po stronie PJN. Tyle na teraz mogę odpowiedzieć, jeśli to za mało to przepraszam, że zawiodłem.
Panu SS nie będę odpowiadał, bo do dyskusji potrzebna jest chęć słuchania ja rozumiem, że nerwy puszzczają, bo elektorat prwicowy, ale mniej zorientowany na lęki i fobie przechodzi do PJN, ale cóż ja na to poradzę, że jesteśmy lepsi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ss
  • ss
  • 07.10.2011 02:46

zdrajcy wyborców PIS,złodzieje haseł, hipokryci,cynicy,....
WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota Walkowiak
  • Dorota Walkowiak
  • 07.10.2011 01:05

Czy mógłby Pan wyjaśnić dlaczego Pana zdaniem >Podatek liniowy przy większej kwocie wolnej od podatków, zwiększy dopływ gotówki do budżetu i będzie chronić najuboższych.<? Bo mi się wydaje, że podatek liniowy przy większej kwocie wolnej od podatków, zmniejszy dopływ gotówki do budżetu i będzie chronić najbogatszych. Nie jestem ekonomistą więc proszę o przystępne wyjaśnienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.