Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

248 miejsce

Wybory 2011. Poznaj wszystkich 460 posłów na Sejm VII kadencji

PKW podała wyniki ze 100 proc. okręgów wyborczych. Znamy oficjalny rozkład mandatów w sejmie: PO - 207, PiS - 157, Ruch Palikota - 40, PSL - 28, SLD - 27 oraz jeden poseł z Mniejszości Niemieckiej. Sprawdź, czy Twój kandydat wszedł do Sejmu oraz ile zdobył głosów. Poznaj wszystkie 460 nazwisk posłów na VII kadencję Sejmu.

 / Fot. Piotr VaGla Waglowski, domena publiczna / wikipedia

Posłowie Platformy Obywatelskiej *


Okręg białostocki:
1. Barbara Kudrycka - 41 047
2. Robert Tyszkiewicz - 10 465
3. Damian Raczkowski - 10 271
4. Bożena Kamińska - 10 019
5. Jacek Żalek - 8 103

Okręg bielski:
1. Mirosława Nykiel - 43 329
2. Sławomir Kowalski - 13 389
3. Czesław Gluza - 13 334
4. Małgorzata Pępek - 12 723
5. Aleksandra Trybuś - 10 061

Okręg bydgoski:
1. Radosław Sikorski - 91 719
2. Krzysztof Brejza - 12 598
3. Teresa Piotrowska - 10 009
4. Paweł Olszewski - 9 257
5. Jarosław Katulski - 5 872
6. Iwona Kozłowska - 4 668

Okręg chełmski:
1. Stanisław Żmijan - 9 794
2. Mariusz Grad - 9 526
3. Grzegorz Raniewicz - 7 847

Okręg częstochowski:
1. Halina Rozpondek - 23 722
2. Izabela Leszczyna - 18 737
3. Grzegorz Sztolcman - 8 926

Okręg elbląski:
1. Elżbieta Gelert - 15 901
2. Piotr Cieśliński - 15 547
3. Sławomir Rybicki - 13 644
4. Miron Sycz - 8 884

Okręg gdański:
1. Sławomir Nowak 65 629
2. Iwona Guzowska 22 616
3. Agnieszka Pomaska 16 117
4. Leszek Blanik 15 031
5. Sławomir Neumann 14 346
6. Jerzy Borowczak 10 504
7. Jerzy Kozdroń 9 913
8. Katarzyna Hall 9 898

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

zz
  • zz
  • 12.10.2011 20:47

'
BURZA w mediach,piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ WYBORCÓW? (co innego OBIECAŁ ,a co inego ROBI) .POligłup tego nie toleruje i proponuje Tuskowi rząd z jego FACHOWCÓW na ministrów.",często zarzuca KŁAMSTWA premierowi,a o Schetynie mówi,że jest gorszy niż każdy poseł jego parti,brał udział w aferze hazardowej-boi się udostępnić bilingi z afery,aby społeczeństwo nie dowiedziało się PRAWDY, brał także udział w innych aferach korupcyjnych - nie powinien być nigdy marszałkiem sejmu- to WIELKI OBCIACH dla SEJMU ... WYBORCY-Nowy rząd musi być powołany od początku kadencji, a nie po Nowym Roku.TOTALNY CHAOS.

Komentarz został ukrytyrozwiń
hhh
  • hhh
  • 12.10.2011 20:45

.
Wbrew temu co mówi Platforma i niektóre pseudo - media nie zajmuje się niczym innym jak właśnie PiS-em i Kaczyńskim. Kłamstwo tak bardzo jednak weszło w krew Platformie i mediom , że platformersi i media nie odróżniają już kłamstwa od rzeczywistości. Platforma bez kłamstwa nie potrafi istnieć. Popatrzcie Polacy , kto nami rządzi . Ludzie , dziennikarze , pracodawcy , profesorzy , politolodzy , psycholodzy , ekonomiści , ... z pierwszej PÓŁKI mówią i piszą - totalna kompromitacja (nie)rządu PO i PSL - zmiażdzeni merytorycznie przez OPOZYCJĘ ministrowie premiera - powinni zostać odwołani już DAWNO - na co czeka premier ? Polityczne , a nie merytoryczne wystąpienie ministrów i premiera. Powtarzające się : SKANDALICZNE , ŻENUJĄCE , NIEGODNE , ... zachowanie v- ice marszałka - znacznie przewyższa POligłupa - dobrze to obrazował " PUSTY ŚMIECH" w sejmie : premiera , ministrów rządu , posłów , dziennikarzy , ... oraz ZBULWERSOWANYCH ludzi oglądających DEBATĘ - czerwona kartka w wyborach dla PO i PSL . Rząd NIC nie widzi i nie WIE - bo twierdził , że podwyżka vatu nie spowoduje wzrostu cen - niech idą po NAUKI do BELKI. Mówią i piszą - po co przedstawiają w mediach takie bzdury , nie ma podstawowych dowodów , zatem WSZYSTKO jest możliwe łącznie z zamachem - niczego nie można wykluczyć , dopuki nie będą wszystkie : dowody i dokumenty w POLSCE , nie zostanie przesłuchanych wielu ludzi , może trzeba będzie zrobić ekshumację zwłok , ... - dopiero wtedy poznamy PRAWDĘ - tego domaga się 3/4 społeczeństwa i nie odpuści wyjaśnienia do KOŃCA tragedi Smolenskiej łącznie z powołaniem komisji międzynarodowej czy śledstwem w STRASBURGU o ile zajdzie taka potrzeba . Wyjaśnienie tragedii , pomnik zakończy żałobę -jak nie to potrzebna będzie KOMISJA MIĘDZYNARODOWA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qw
  • qw
  • 12.10.2011 20:41

-
NIE DAJCIE SIĘ PODPUSZCZAĆ MEDIOM - nim odpowiecie zapoznajcie się najpierw z PRAWDZWYMI FAKTAMI !!!! NIE DAJCIE SOBIE WCISKAĆ "KITU" tj.,że "Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał ". WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami. Nie dajmy się OTUMATANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom PO,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,rosatiego,bartoszewskiego, ... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... - Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ .Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ddd
  • ddd
  • 12.10.2011 20:38

.
"Sytuacja jaka powstała w mediach, jest łudząco podobna do tej sprzed kilkudziesięciu lat. Oficjalna propaganda działała święcie przekonana, że to co powtarza utrwali się i nastawi przekonania odbiorców.Jak taki szereg nazwisk szanowanych publicystów dał się uwikłać przez brudny aparat przemocy na słowa i obrazy uczestnicząc w nagonkach, propagandowych akademiach, jednostronnych dyskusjach bez poważnych adwersarzy? Czy są to beneficjenci "systemu"? Nie jest to signum temporis?" Intelektualiści w liście do Niemców bronią Jarosława Kaczyńskiego. Ok. 150 intelektualistów podpisało się pod listem do niemieckiej opinii publicznej, do którego dotarła w piątek PAP. Jak podkreślają, w mediach w Niemczech i Polsce pojawiły się manipulacje dotyczące słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "Ubolewamy z powodu takiego nieodpowiedzialnego działania niektórych polityków i mediów w Polsce i Niemczech. Jest nam przykro, że podobne insynuacje, znajdujące poparcie w części mediów w obu krajach, nie tylko fałszują nasze głębokie przekonanie o potrzebie budowania trwałych i partnerskich więzi pomiędzy naszymi krajami, ale także prowadzą do powielania personalnych stereotypów i uprzedzeń, które nigdy nie stanowią solidnej podstawy do równoprawnej współpracy" - napisano w liście. NIE DAJCIE SIĘ PODPUSZCZAĆ MEDIOM - nim odpowiecie zapoznajcie się najpierw z PRAWDZWYMI FAKTAMI !!!! NIE DAJCIE SOBIE WCISKAĆ "KITU" tj.,że "Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał ". WYNIKI WYBORÓW to NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
xx
  • xx
  • 12.10.2011 20:36

,
ROBIĄ JAJA?-Tusk KŁAMAŁ? o natychmiastowej zmianie rządu i reformach?SZKODA CZASU!!-iternauta pisze:"DZIĘKUJEMY... DONALDZIE ZA SPEŁNIONE CUDA! Za podatek liniowy 3×15! Za tanią benzynę, cebulę i jabłka! Za zamordowanie w Łodzi śp. Marka Rosiaka przez byłego członka PO! Za Smoleńsk i Mirosławiec, gdzie zginęło więcej polskich generałów, niż w czasie II-giej wojny światowej! Za bezcen wyprzedane dobrze prosperujące zakłady pracy! Dziękujemy D. Tuskowi za „Irlandię” i „Zieloną Wyspę” ! Za wydanie przez Prokuraturę informacji Łukaszence o Aleksieju Bialeckim, któremu grozi więzienie! Za wynarodawianie Polaków na Litwie! Za „PO-litykę miłości” Niesiołowskiego! Za „Dorzynanie watahy” - Sikorskiego! Za „Bydło” – pseudo prof. Bartoszewskiego! Za „Prawdomówną” Kopacz! Za „Specjalistkę od kręcenia lodów” Sawicką! Za …„Prezydent gdzieś PO-leci i się sprawa sama rozwiąże” oraz… „ jaki snajper taki zamach” – Komorowskiego”! Za dwa miliony głodujących dzieci i sześć milionów ludzi żyjących poniżej minimum socjalnego! Za trzysta miliardów złotych długu publicznego! Za skandal z OFE! Za obrazę krzyża! Za 40%-ową likwidację nauki historii w szkołach i uczelniach! Za Politykę na „klęczkach” w sprawie „Rury gazowej PO dnie Bałtyku”! „Za równe dopłaty dla polskich rolników”! Za „dziwne samobójstwa” – Michniewicza z kancelarii premiera, Leppera i świadków koronnych w więzieniach! Państwo które wyzbywa się swoich dóbr materialnych i kapitału, jest politycznym, ekonomicznym i społecznym bankrutem!… Nadszedł dogodny moment, aby tę całą zgraję cwanych nieudaczników i złodzei wysłać na „zieloną wyspę”! Polacy mają już dość tych tuskowych cudów!!! POLACY ZASŁUGUJĄ NA WIĘCEJ!… CZAS NA ZMIANY!!! ..." .Obiecanki cacanki Tuska ,a GŁUPIEMU WYBORCY radość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.