Posłowie Platformy Obywatelskiej *
Okręg białostocki:
1. Barbara Kudrycka - 41 047
2. Robert Tyszkiewicz - 10 465
3. Damian Raczkowski - 10 271
4. Bożena Kamińska - 10 019
5. Jacek Żalek - 8 103
Okręg bielski:
1. Mirosława Nykiel - 43 329
2. Sławomir Kowalski - 13 389
3. Czesław Gluza - 13 334
4. Małgorzata Pępek - 12 723
5. Aleksandra Trybuś - 10 061
Okręg bydgoski:
1. Radosław Sikorski - 91 719
2. Krzysztof Brejza - 12 598
3. Teresa Piotrowska - 10 009
4. Paweł Olszewski - 9 257
5. Jarosław Katulski - 5 872
6. Iwona Kozłowska - 4 668
Okręg chełmski:
1. Stanisław Żmijan - 9 794
2. Mariusz Grad - 9 526
3. Grzegorz Raniewicz - 7 847
Okręg częstochowski:
1. Halina Rozpondek - 23 722
2. Izabela Leszczyna - 18 737
3. Grzegorz Sztolcman - 8 926
Okręg elbląski:
1. Elżbieta Gelert - 15 901
2. Piotr Cieśliński - 15 547
3. Sławomir Rybicki - 13 644
4. Miron Sycz - 8 884
Okręg gdański:
1. Sławomir Nowak 65 629
2. Iwona Guzowska 22 616
3. Agnieszka Pomaska 16 117
4. Leszek Blanik 15 031
5. Sławomir Neumann 14 346
6. Jerzy Borowczak 10 504
7. Jerzy Kozdroń 9 913
8. Katarzyna Hall 9 898
Okręg gdyński:
1. Marek Biernacki - 66 019
2. Marek Konwiński- 18 548
3. Kazimierz Plocke - 18 452
4. Krystyna Kłosin - 16 187
5. Tadeusz Aziewicz - 14 013
6. Stanisław Lamczyk - 12 664
7. Jerzy Budnik - 8 546
8. Teresa Hoppe - 7 552
Okręg gliwicki:
1. Krystyna Szumilas - 42 200
2. Tomasz Głogowski - 15 649
3. Andrzej Gałażewski - 11 746
4. Jacek Brzezinka - 10 775
5. Borys Budka - 10 260
6. Jan Kaźmierczak - 8 155
Okręg kaliski:
1. Sebastian Witczak 31 263
2. Małgorzata Adamczak 18 119
3. Maciej Orzechowski 14 123
4. Wojciech Ziemniak 12 713
5. Łukasz Borowiak 11 545
Okręg katowicki:
1. Tomasz Tomczykiewicz - 57 323
2. Danuta Pietraszewska - 25 496
3. Marek Plura - 22 795
4. Elżbieta Pierzchała - 14 557
5. Ewa Kołodziej - 14 149
6. Marek Wójcik - 10 753
7. Jerzy Ziętek - 8 960
Okręg koniński:
1. Tomasz Nowak 24 346
2. Paweł Arndt 12 627
3. Krystyna Poślednia 8 714
Okręg koszaliński:
1. Stanisław Gawłowski 27 047
2. Marek Hok 16 364
3. Wiesław Suchowiejko 8 724
4. Paweł Suski 7 741
Okręg krośnieński:
1. Małgorzata Chomycz - 16 829
2. Piotr Tomański - 9 621
3. Marek Rząsa - 9 204
Okręg kielecki:
1. Marzena Okła-Drewnowicz - 32 953
2. Konstanty Miodowicz - 13 378
3. Artur Gierada - 10 745
4. Zbigniew Pacelt - 8 702
5. Lucjan Pietrzczyk - 5 826
Okręg Kraków I (nr 12), zw. chrzanowskim:
1. Paweł Graś - 36 992
2. Tadeusz Arki - 12 458
3. Joanna Bobowska - 7 976
4. Dorota Niedziela - 6 166
Okręg Kraków II (nr 13):
1. Jarosław Gowin - 62 570
2. Ireneusz Raś - 31 455
3. Jerzy Fedorowicz - 28 383
4. Katarzyna Matusik-Lipiec - 22 178
5. Łukasz Gibała - 18 583
6. Józef Lassota - 10 241
7. Jagna Marczułajtis-Walczak - 7 289
8. Lidia Gądek - 7 191
Okręg legnicko-jeleniogórski:
1. Grzegorz Schetyna - 67 670
2. Ewa Drozd - 14 205
3. Zofia Czernow - 7 740
4. Robert Kropiwnicki - 6 029
5. Norbert Wojnarowski - 5 981
Okręg lubelski:
1. Joanna Mucha - 45 568
2. Włodzimierz Karpiński - 16 498
3. Magdalena Gąsior-Marek - 14 676
4. Cezary Kucharski - 7 910
Okręg lubuski:
1. Bożena Bukiewicz - 38 017
2. Stefan Niesiołowski - 36 993
3. Krystyna Sibińska - 8 765
4. Witold Pahl - 7 235
5. Bożena Sławiak - 6 673
6. Waldemar Sługocki - 6 465
Okręg łódzki:
1. Krzysztof Kwiatkowski - 68 814
2. John Godson - 29 832
3. Cezary Grabarczyk - 24 582
4. Iwona Śledzińska-Katarasińska - 16 279
5. Małgorzata Niemczyk - 10 959
Okręg Nowy Sącz:
1. Andrzej Czerwiński - 16 723
2. Marian Cycoń - 15 345
3. Andrzej Gut-Mostowy - 10 678
Okręg olsztyński:
1. Beata Bublewicz - 23 262
2. Lidia Staroń - 16 091
3. Janusz Cichoń - 13 902
4. Andrzej Orzechowski - 12 046
5. Paweł Papke - 10 132
Okręg opolski:
1. Leszek Korzeniowski - 30 454
2. Tadeusz Jarmuziewicz - 14 022
3. Janina Okrągły - 11 418
4. Brygida Kolenda-Łabuś - 10 411
5. Andrzej Buła - 9 167
6. Rajmund Miller - 8 901
Okręg pilski:
1. Adam Szejnfeld - 45 764
2. Jakub Rutnicki - 19 784
3. Maria Janyska - 12 132
4. Killion Munyama - 7 925
Okręg piotrkowski:
1. Elżbieta Radziszewska - 19 269
2. Dorota Rutkowska - 10 268
Okręg płocko-ciechanowski:
1. Julia Pitera - 29 095
2. Mirosław Koźlakiewicz - 11 000
3. Elżbieta Gapińska - 10 794
Okręg poznański:
1. Waldy Dzikowski - 54 647
2. Rafał Grupiński - 40 510
3. Agnieszka Kozłowska-Rajewicz - 27 807
4. Bożena Szydłowska - 14 352
5. Arkady Radosław Fiedler - 17 467
6. Jacek Tomczak - 14 547
Okręg radomski:
1. Ewa Kopacz - 41 554
2. Radosław Witkowski - 7 285
3. Czesław Czechyra - 4 347
Okręg rybnicki:
1. Joanna Kluzik-Rostkowska - 22 418 głosów
2. Marek Krząkała PO - 25 938
3. Henryk Siedlaczek - 20 019
4. Krzysztof Gadowski - 15 326
5. Ryszard Zawadzki - 10 108
Okręg rzeszowski:
1. Zbigniew Rynasiewicz - 27 510
2. Krystyna Skowrońska - 25 174
3. Mirosław Pluta - 12 812
4. Renata Butryn - 8 941
Okręg siedlecko-ostrołęcki:
1. Mroczek Czesław - 22 985
2. Kozaczyński Jacek - 6 804
3. Kania Andrzej - 5 212
Okręg sieradzki:
1. Andrzej Biernat - 25 721
2. Agnieszka Hanajczyk - 16 484
3. Cezary Tomczyk - 12 748
4. Artur Dunin - 9 595
Okręg sosnowiecki:
1. Wojciech Saługa - 26 368
2. Beata Małecka-Libera - 23 822
3. Piotr Van der Coghen - 12 171
4. Jarosław Pięta - 9 309
5. Anna Nemś - 9 086
Okręg szczeciński:
1. Bartosz Arłukowicz - 101 746
2. Magdalena Kochan - 14 198
3. Arkadiusz Litwiński - 9 396
4. Konstanty Oświęcimski -
7 459
5. Renata Zaremba - 6 355
6. Zofia Ławrynowicz. - 5 057
7. Ewa Żmuda - Trzebiatowska - 4 906
Okręg tarnowski:
1. Aleksander Grad - 23 671
2. Robert Wardzała - 10 437
3. Urszula Augustyn - 9 724
Okręg toruńsko-włocławski:
1. Tomasz Lenz - 28 998
2. Antoni Mężydło - 17 077
3. Domicela Kopaczewska - 16 992
4. Janusz Dzięcioł - 13 907
5. Tomasz Szymański - 7 510
6. Marek Wojtkowski - 7 352
Okręg wałbrzyski:
1. Izabela Mrzygłocka - 31 697
2. Jakub Szulc - 17 230
3. Monika Wielichowska - 10 589
4. Tomasz Smolarz - 9 893
5. Agnieszka Kołacz-Leszczyńska - 6 762
Okręg Warszawa I (nr 19):
1. Donald Tusk - 374 920
2. Małgorzata Kidawa-Błońska - 45 027
3. Jacek Rostowski - 10 743.
4. Joanna Fabisiak - 6 739
5. Święcicki Marcin - 6 246
6. Alicja Dąbrowska - 4 622
7. Roman Kosecki - 4 603
8. Michał Szczerba - 4 137
9. Ligia Krajewska - 3 590
10. Marcin Kierwiński - 3 580
11. Leszek Jastrzębski - 3 075
Okręg Warszawa II (nr 20), zw. podwarszawskim:
1. Dariusz Rosati - 59 562
2. Andrzej Halicki - 40 002
3. Jadwiga Zakrzewska - 11 383
4. Alicja Olechowska - 10 884
5. Barbara Czaplicka - 8 340
6. Zenon Durka - 7 988
Okręg wrocławski:
1. Bogdan Zdrojewski - 149 962
2. Sławomir Piechota - 11 750
3. Ewa Wolak - 11 554
4. Michał Jaros - 9 635
5. Jarosław Charłampowicz - 8 399
6. Stanisław Huskowski - 7 164
7. Marek Łapiński - 6 357
8. Maciej Zieliński - 6 099
9. Roman Kaczor - 5 302
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości
*
Okręg białostocki:
1. Krzysztof Jurgiel - 35 763
2. Mariusz Kamiński - 22 675
3. Jarosław Zieliński - 21 015
4. Dariusz Piontkowski - 14 439
5. Lech Kołakowski - 13 502
6. Jacek Bogucki - 10 927
Okręg bielski:
1. Stanisław Szwed - 32 416
2. Stanisław Pięta - 12 708
3. Jacek Falfus - 11 391
Okręg bydgoski:
1. Kosma Złotowski - 21 602
2. Tomasz Latos - 20 308
3. Bartosz Kownacki - 7 735
Okręg chełmski:
1. Sławomir Zawiślak - 24 175
2. Beata Mazurek - 21 027
3. Piotr Szeliga - 8 187
4. Adam Abramowicz - 5 102
Okręg częstochowski:
1. Jadwiga Wiśniewska - 34 491
2. Szymon Giżyński - 9 146
Okręg elbląski:
1. Leonard Krasulski - 12 790
2. Zbigniew Babalski - 7 217
Okręg gdański:
1. Anna Fotyga - 24 662
2. Andrzej Jaworski - 22 770
3. Maciej Łopiński - 15 794
Okręg gdyński:
1. Janusz Śniadek - 24 167
2. Dorota Arciszewska-Mielewczyk - 16 715
3. Jolanta Szczypińska - 15 902
4. Jarosław Sellin - 9 670
Okręg gliwicki:
1 Jerzy Polaczek - 22 310
2. Piotr Pyzik - 12 039
Okręg kaliski:
1. Andrzej Dera - 17 606
2. Jan Dziedziczak - 15 954
3. Adam Rogacki - 14 903
Okręg katowicki:
1. Wojciech Szarama - 27 541
2. Grzegorz Tobiszowski - 13 268
3. Maria Nowak - 10 820
Okręg kielecki:
1. Beata Kempa - 66 765
2. Jarosław Rusiecki - 7 337
3. Krzysztof Lipiec - 6 698
4. Maria Zuba - 5 892
5. Andrzej Bętkowski - 4 533
6. Tomasz Kaczmarek - 4 141
Okręg koniński:
1. Adam Hofman - 24 047
2. Zbigniew Dolata - 11 939
3. Witold Czarnecki - 10 201
Okręg koszaliński:
1. Czesław Hoc - 19 942
2. Stefan Strzałkowski - 4 840
Okręg Kraków I (nr 12), zw. chrzanowskim:
1. Beata Szydło - 43 612
2. Marek Łatas - 12 466
3. Marek Polak - 6 341
4. Krzysztof Szczerski - 4 751
Okręg Kraków II (nr 13):
1. Andrzej Duda - 79 981
2. Ryszard Terlecki - 14 726
3. Andrzej Adamczyk - 14 297
4. Jacek Osuch - 10 997
5. Barbara Bubula - 7 502
Okręg krośnieński:
1. Marek Kuchciński - 23 128
2. Bogdan Rzońca - 15 623
3. Mieczysław Golba - 12 332
4. Stanisław Piotrowicz - 12 325
5. Kazimierz Ziobro - 8 234
6. Piotr Babinetz - 7 239
Okręg legnicko-jeleniogórski:
1. Adam Lipiński - 25 523
2. Marzena Machałak - 11 812
3. Elżbieta Witek - 9 381
4. Jan Zubowski - 6 800
Okręg lubelski:
1. Elżbieta Kruk - 30 048
2. Lech Sprawka - 23 848
3. Gabriela Masłowska - 17 777
4. Małgorzata Sadurska - 15 946
5. Krzysztof Michałkiewicz - 11 762
6. Jarosław Żaczek - 11 278
Okręg lubuski:
1. Elżbieta Rafalska - 14 812
2. Marek Ast - 12 598
3. Jerzy Materna - 12 868
Okręg łódzki:
1.Witold Waszczykowski - 36 854
2.Dariusz Barski - 12 245
3.Jan Tomaszewski - 8 114
Okręg Nowy Sącz:
1. Arkadiusz Mularczyk - 45 801
2. Barbara Bartuś - 14 652
3. Wiesław Janczyk - 13 993
4. Edward Siarka - 13 264
5. Anna Paluch - 9 764
6. Andrzej Romanek - 9 743
7. Piotr Naimski - 5 388
Okręg olsztyński:
1. Jerzy Szmit - 17 234
2. Iwona Arent - 11 955
Okręg opolski:
1. Sławomir Kłosowski - 14 165
2. Jerzy Żyżyński - 9 872
3. Patryk Jaki - 8 911
Okręg pilski:
1. Paweł Szałamacha - 12 009
2. Maks Kraczkowski - 10 389
Okręg piotrkowski:
1. Antoni Macierewicz - 41 871
2. Robert Telus - 11 305
3. Dariusz Seliga - 8 129
4. Marcin Witko - 6 535
Okręg płocko-ciechanowski:
1. Wojciech Jasiński - 26 125
2. Maciej Małecki – 9 757
2. Marek Opioła - 9 545
3. Robert Kołakowski - 9 314
Okręg poznański:
1.Tadeusz Dziuba - 28 508
2. Tomasz Górski - 9 197
Okręg radomski:
1. Zbigniew Kuźmiuk - 29 223
2. Marek Suski - 17 251
3. Marzena Wróbel - 11 738
4. Dariusz Bąk - 10 217
Okręg rybnicki:
1. Bolesław Piecha - 34 520
2. Izabela Kloc - 12 833
3. Grzegorz Matusiak - 6 889
Okręg rzeszowski:
1. Stanisław Ożóg - 37 160
2. Józefa Hrynkiewicz - 17 039
3. Zbigniew Chmielowiec - 16 038
4. Kazimierz Moskal - 14 234
5. Andrzej Szlachta - 13 717
6. Krzysztof Popiołek - 12 755
7. Jan Warzecha - 12 588
8. Kazimierz Gołojuch - 12 311
Okręg siedlecko-ostrołęcki:
1. Krzysztof Tchórzewski - 22 787
2. Krystyna Pawłowicz - 20 681
3. Arkadiusz Czartoryski - 17 516
4. Henryk Kowalczyk - 13 713
5. Grzegorz Woźniak - 8 550
Okręg sieradzki:
1. Grzegorz Schreiber - 17 808
2. Marek Matuszewski - 16 207
3. Piotr Polak - 9 022
4. Tadeusz Woźniak - 8 996
5. Marcin Mastalerek - 8 509
Okręg sosnowiecki:
1. Ewa Malik - 25 214
2. Waldemar Andzel - 10 328
Okręg szczeciński:
1. Joachim Brudziński - 38 700
2. Leszek Dobrzyński - 6 107
3. Michał Jach - 4 383
Okręg tarnowski:
1. Edward Czesak - 18 787
2. Włodzimierz Bernacki - 18 699
3. Józef Rojek - 15 978
4. Michał Wojtkiewicz - 9 403
5. Jan Ziobro - 9 347
Okręg toruńsko-włocławski:
1. Zbigniew Girzyński - 24 907
2. Łukasz Zbonikowski - 17 327
3. Jan Krzysztof Ardanowski - 14 841
4. Anna Sobecka - 6 990
Okręg wałbrzyski:
1. Bogdan Święczkowski - 17 109
2. Anna Zalewska - 14 999
Okręg Warszawa I (nr 19):
1. Jarosław Kaczyński - 202 297
2. Mariusz Kaminski - 17 535
3. Małgorzata Gosiewska - 8 129
4. Adam Kwiatkowski - 6 284
5. Artur Górski - 4 762
6. Przemysław Wipler - 4 615
Okręg Warszawa II (nr 20), zw. podwarszawskim:
1. Mariusz Błaszczak - 44 319
2. Jacek Sasin - 29 134
3. Ludwik Dorn - 18 683
4. Jan Szyszko - 13 636
Okręg wrocławski:
1. Dawid Jackiewicz - 26 648
2. Kazimierz Michał Ujazdowski - 26 221
3. Mariusz Jędrysik - 22 381
4. Jacek Świat - 14 904
Posłowie Ruchu Palikota
Okręg białostocki:
Adam Rybakowicz - 11 792
Okręg bielski:
Artur Górczyński - 9 980
Okręg bydgoski:
Łukasz Krupa - 18 401
Okręg chełmski:
Marek Poznański - 14 636
Okręg częstochowski:
Artur Bramora - 10 610
Okręg elbląski:
Wojciech Penkalski - 9 255
Okręg gliwicki:
Marek Stolarski - 12 739
Okręg gdański:
Piotr Bauć - 13 398
Okręg gdyński:
Robert Biedroń - 14 330
Okręg kaliski:
Krzysztof Kłosowski - 13 080
Okręg katowicki:
Andrzej Rozenek - 15 793
Okręg kielecki:
Jan Cedzyński - 14 023
Okręg koniński:
Jacek Kwiatkowski - 13 380
Okręg koszaliński:
Andrzej Lewandowski - 11 128
Okręg Kraków II (nr 13):
Anna Grodzka - 19 451
Okręg krośnieński:
Małgorzata Marcinkiewicz - 10 058
Okręg legnicko-jeleniogórski:
Ryszard Kmiecik - 13 015
Okręg lubelski:
1. Zofia Popiołek - 18 752
2. Michał Kabaciński - 6 984
Okręg lubuski:
Maciej Mroczek - 15 335
Okręg łódzki:
Roman Kotliński - 17 720
Okręg olsztyński:
Tomasz Makowski - 7 980
Okręg opolski:
Adam Kępiński - 11 175
Okręg pilski:
Jacek Najder - 11 701
Okręg piotrkowski:
Marek Domaracki - 9 986
Okręg płocko-ciechanowski:
Paweł Sajak - 7 747
Okręg poznański:
Maciej Banaszak - 18 837
Okręg radomski:
Armand Ryfiński - 7 812
Okręg rybnicki:
Piotr Chmielowski - 9 925
Okręg rzeszowski:
Dariusz Dziadzio - 11 091
Okręg sieradzki:
Michał Pacholski - 12 918
Okręg sosnowiecki:
Jerzy Borkowski - 20 292
Okręg szczeciński:
Andrzej Piątak - 15 579
Okręg toruńsko-włocławski:
Maciej Wydrzyński - 15 311
Okręg wałbrzyski:
Halina Szymiec-Raczyńska - 12 654
Okręg Warszawa I (nr 19):
1. Janusz Palikot - 94 811
2. Wanda Nowicka - 7,1 tys.
Okręg Warszawa II (nr 20), zw. podwarszawskim:
Artur Dębski - 15 269
Okręg wrocławski:
Wincenty Elsner - 15 969
Posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego
Okręg białostocki:
Edmund Borawski - 11 759
Okręg bydgoski:
Eugeniusz Kłopotek - 13 287
Okręg chełmski:
1. Genowefa Tokarska - 8 776
2.Franciszek Stefaniuk - 7 369
Okręg elbląski:
Stanisław Żelichowski - 6 458
Okręg kaliski:
1. Piotr Walkowski - 6 331
2. Józef Racki - 6 179
Okręg kielecki:
1. Adam Jarubas - 27 388
2. Mirosław Pawlak - 5 895
3. Jarosław Górczyński - 4 794
Okręg koniński:
Eugeniusz Grzeszczak - 9 648
Okręg krośnieński:
Mieczysław Kasprzak - 6 893
Okręg lubelski:
1. Krzysztof Hetman - 10 804
2. Jan Łopata - 8 725
Okręg lubuski:
Józef Zych – 6 919
Okręg olsztyński:
Zbigniew Włodkowski - 8 131
Okręg pilski:
Stanisław Kalemba - 10 597
Okręg piotrkowski:
Krystyna Ozga - 9 207
Okręg płocko-ciechanowski:
1. Waldemar Pawlak - 24 491
2. Piotr Zgorzelisk - 4 323
Okręg radomski:
Mirosław Maliszewski - 9 815
Okręg rzeszowski:
Jan Bury - 15 649
Okręg siedlecko-ostrołęcki:
1. Marek Sawicki - 23 901
2. Krzysztof Borkowski - 6 868
Okręg sieradzki:
Mieczysław Łuczak - 9 373
Okręg tarnowski:
Andrzej Sztorc - 7 087
Okręg toruńsko-włocławski:
Zbigniew Sosnowski - 7 354
Okręg Warszawa II (nr 20), zw. podwarszawskim:
Janusz Piechociński - 11,5 tys.
Posłowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej
Okręg białostocki:
Eugeniusz Czykwin - 14 286
Okręg bydgoski:
Anna Bańkowska - 16 195
Okręg chełmski:
Zbigniew Matuszczak - 7 639
Okręg częstochowski:
Marek Balt - 5 378
Okręg gdyński:
Leszek Miller - 15 315
Okręg kaliski:
Leszek Aleksandrzak - 9 941
Okręg katowicki:
Zbyszek Zaborowski - 9 482
Okręg kielecki:
Sławomir Kopyciński - 6 637
Okręg koniński:
Tadeusz Tomaszewski - 11 267
Okręg koszaliński:
Stanisław Wziątek - 11 128
Okręg legnicko-jeleniogórski:
1. Małgorzata Szmajdzińska - 15 883
2. Ryszard Zbrzyzny - 11 990
Okręg lubelski:
Jacek Czerniak - 5 965
Okręg lubuski:
Bogusław Wontor - 8 065
Okręg łódzki:
Dariusz Joński - 15 164
Okręg olsztyński:
Tadeusz Iwiński - 11 025
Okręg opolski:
Tomasz Garbowski - 6 828
Okręg pilski:
Romuald Ajchler - 9 362
Okręg piotrkowski:
Artur Ostrowski - 7 884
Okręg poznański:
Krystyna Łybacka - 16 616
Okręg rzeszowski:
Tomasz Kamiński - 8 410
Okręg siedlecko-ostrołęcki:
Stanisława Alicja Prządka - 8 717
Okręg sieradzki:
Cezary Olejniczak - 7 082
Okręg sosnowiecki:
Witold Klepacz - 6 817
Okręg szczeciński:
Grzegorz Napieralski - 23 940
Okręg toruńsko-włocławski:
Jerzy Wenderlich - 19 078
Okręg Warszawa I (nr 19):
Ryszard Kalisz - 53 451
Mniejszość Niemiecka
Okręg opolski:
Ryszard Galla - 11 794
Na PO zagłosowało 5 mln 629 tys. 773 osoby, na PiS - 4 mln 295 tys. 16 , na Ruch Palikota - 1 mln 439 tys. 490, na PSL - 1 mln 201 tys. 628, a na SLD - 1 mln 184 tys. 303.
Do Sejmu nie dostały się komitety: PJN (315 tys. 393 głosów - 2,19 proc.), Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego (151 tys. 837 głosów - 1,06 proc.), Polska Partia Pracy (79 tys. 147 głosów - 0,55 proc.) i Prawica (35 tys. 169 głosów - 0,24 proc.) i Nasz Dom Polska - Samoobrona Andrzeja Leppera (9 tys. 733 głosów - 0,07 proc.).
Frekwencja wyborcza w wyborach wyniosła 48,92 proc.
*Wyliczenia na podstawie danych z 99,5 proc. okręgów wyborczych.
Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?