Facebook Google+ Twitter

Wybory 2011. Sportowcy idą do Sejmu

Partie polityczne zapominają o kompetencjach i stawiają na znane nazwiska ze świata sportu.

Październikowe wybory powinny przebiegać pod hasłem "Każdy posłem może zostać". Ponieważ większość partii obsadziła swoje listy znanymi nazwiskami. Jednak kandydaci na posłów nie są znani ze społecznej działalności tylko ze wspaniałych, lub przeciętnych, osiągnięć sportowych.

PSL z gestem Kozakiewicza

Partia Waldemara Pawlaka zaufała kilku osobom związanym ze sportem. Liderem listy w stolicy został mistrz olimpijski Władysław Kozakiewicz, który zasłynął pokazaniem gestu Kozakiewicza w Moskwie. W 1985 roku sportowiec wyjechał do RFN i przez kilka lat reprezentował barwy tego kraju. Z Warszawy startuje także król polskich kibiców - Andrzej "Bobo" Bobowski i Urszula Górska córka wybitnego trenera Kazimierza Górskiego. Natomiast z okręgu podwarszawskiego kandyduje Paweł Nastula - dwukrotny mistrz świata w dżudo.

PiS z naczelnym krytykiem PZPN-u

Ostatnio Jan Tomaszewski w sposób bardziej łagodny wypowiada się o polskiej piłce i PZPN. Były bramkarz reprezentacji musiał zmienić ton, dlatego, że kandyduje na posła z listy łódzkiego PiS-u. O mandat poselski będzie ubiegać się była lekkoatletka Urszula Włodarczyk, która nie należy do partii - wystartuje z 10. miejsca we Wrocławiu.

PO ze znaną snowboardzistką

Na listach Platformy znalazło się wielu sportowców. Wśród nich Jagna Marczułajtis - występująca obecnie w "Tańcu z Gwiazdami". Z Łodzi startuje była siatkarka, córka znanego trenera Małgorzata Niemczyk. Ze stolicy Dolnego Śląska kandyduje koszykarz Maciej Zieliński, który otrzymał dopiero 28. miejsce na liście. Natomiast w Małopolsce wyborcy mogą oddać swój głos na Justynę Kowalczyk. Uwaga! To tylko zbieżność nazwisk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jacek Pszczółka
  • Jacek Pszczółka
  • 11.09.2011 20:35

Ludzie głosują jak barany na znane nazwiska sportu, a później się dziwią, że sejm nie potrafi napisać niczego co by miało ręce i nogi. Mamy w efekcie gówniane przepisy, i kupę nierobów podnoszących rączki tak, jak im ktoś każe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.