Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1666 miejsce

Wybory 2011. Sprawdź najgorsze wyniki ministrów

Minister finansów Jacek Rostowski, który w tegorocznych wyborach parlamentarnych startował z Warszawy, nie ma powodów do radości. Zdobył zaledwie 1,04 proc. głosów. Bardzo niskie poparcie uzyskała także minister Hall.

Bardzo niskie poparcie uzyskała także minister Hall. / Fot. KarolsFriend, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Katarzyna_Hall..jpg&filetimestamp=20110913061451 Minister finansów startował z trzeciego miejsca w Warszawie. Głos na niego oddało niewiele ponad 10 tys. wyborców, ale i tak wszedł do Sejmu. Lepszy wynik od ministra Rostowskiego uzyskała Małgorzata Kidawa-Błońska, startująca z drugiego miejsca w PO czy "dwójka" z PIS-u - Mariusz Kamiński.

Powodów do radości nie może mieć także minister edukacji narodowej - Katarzyna Hall. Startująca w Gdańsku z list Platformy uzyskała 10 tys. głosów - 2,38 proc. Jako "dwójka" w Gdańsku startował Tomasz Arabski. Szef kancelarii premiera zdobył 1,77 proc. głosów - podaje tvn24.pl

Do Sejmu nie dostała się minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak z PSL-u. Wśród obecnych ministrów największe poparcie otrzymał prezydencki minister Sławomir Nowak - 15,8 proc. czyli ponad 65 tys. głosów. Startował z pierwszego miejsca na liście Platformy w Gdańsku.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.