Facebook Google+ Twitter

Wybory 2011. Sprawy kobiet zignorowane - list otwarty

22 września 2011 roku zorganizowana została konferencja kandydatek z list Ruchu Palikota okręgu wyborczego 25 i 26. Na konferencji nie pojawiły się jednak zaproszone media. Panie wysłuchał dziennikarz Radia Gdańsk.

Na fot. od lewej: Justyna Pardyka, Paulina Berowska, Robert Biedroń, Monika Darnowska, Agnieszka Gądek, Katarzyna Janowicz / Fot. Mateusz MarksList otwarty

W imieniu wszystkich kandydatek okręgu wyborczego 25 i 26, a także wszystkich kobiet – przede wszystkim kobiet mieszkających na Pomorzu, pragniemy wyrazić swoje ubolewanie nad faktem, iż lokalne media wykazały brak zainteresowania problemami społecznymi kobiet.

Na wstępie chciałyśmy wyrazić swoje oburzenie słowami Leszka Millera, który widać przedkłada urodę kobiet nad ich intelekt. Jednocześnie podkreślamy, że jako kandydatki do Sejmu nie chcemy skupiać się na swoim wyglądzie, ale na działaniach zmierzających do rozwiązania problemów, z którymi każdego dnia borykają się Polki. Prosimy, by pan Leszek Miller zaprzestał kreowania negatywnego wizerunku kobiet – również poza granicami kraju (interesują się tym także zagraniczne media).

Informujemy, że Ruch Palikota włączył się w akcję zbierania podpisów pod projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie oraz innych prawach reprodukcyjnych. 15 września został zarejestrowany Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej. Obecnie zbierane są podpisy umożliwiające złożenie obywatelskiego projektu ustawy gwarantującej prawo do samostanowienia w kwestii rozrodczości, świadomego decydowania o rodzicielstwie, dostępu do refundowanej antykoncepcji oraz edukacji seksualnej w szkołach, a przede wszystkim, złagodzenia ustawy antyaborcyjnej i refundowanych zabiegów in vitro. Akcję popierają m.in. Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, Panie: Agnieszka Graff, Kinga Dunin, Kazimiera Szczuka, Prof. Magdalena Środa, a także Panowie: Jacek Żakowski, Robert Leszczyński, Prof. Wiktor Osiatyński, Robert Biedroń. Zachęcamy także wszystkich do zbierania podpisów - formularz znajduje się na stronie www.takdlakobiet.pl.

Proponujemy przeniesienie Europejskiego Kongresu Kobiet na płaszczyznę lokalną. Chciałybyśmy w przyszłości zorganizować Pomorski Kongres Kobiet. Jest bardzo wiele kwestii, które powinny być poruszone w regionie. Rząd przeniósł odpowiedzialność za żłobki i przedszkola na samorządy lokalne, przez co dostęp do tych jednostek został znacząco ograniczony. W Gdyni działają tylko dwa żłobki – tak samo w Słupsku. W mniejszych miejscowościach również jest ich stanowczo za mało. Wprowadzone przez rząd rozwiązania spowodowały wzrost opłat za przedszkola oraz pozostawiły otwartą furtkę do obniżenia jakości opieki żłobkowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.