Facebook Google+ Twitter

Wybory 2011. Studenci za Palikotem? Ruch Poparcia wyprzedza PiS

Według sondażu przeprowadzonego przez portal dlaStudenta.pl, wybory wygrałaby Platforma Obywatelska, a na miejscu drugim znalazłby się Janusz Palikot!

W ciągu ostatnich kilku lat, wyborcy przyzwyczaili się do rywalizacji między PO, a PiS. Jednak według sondażu przeprowadzonego przez portal dlaStudenta.pl, walka o zwycięstwo nie jest tak oczywista.

Sonda została przeprowadzona między 8 września, a 3 października 2011 roku i wzięło w niej udział 20072 osób. Respondenci odpowiadali na pytanie: "Na którą partię zagłosujesz w najbliższych wyborach do Sejmu?"

 / Fot. K.KierzkowskiWyniki są badania są zaskakujące. Wprawdzie Platforma Obywatelska wśród studentów wciąż pozostaje na pierwszym miejscu, z poparciem 23,10 proc., jej przewaga jednak znacznie zmalała. Na miejscu drugim z wynikiem 19,90 proc., uplasował się Ruch Poparcia Palikota. Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 15,60 proc. głosów od studentów. Tuż za partią Jarosława Kaczyńskiego według badania znalazł się Kongres Nowej Prawicy, który mógłby liczyć na 14,80 proc. głosów. Próg wyborczy udałoby się również przekroczyć Sojuszowi Lewicy Demokratycznej.

W ławach poselskich zabrakłoby miejsca m.in. dla posłów PJN, PSL i PPP. O tym, na ile sonda studentów ma odzwierciedlenie w rzeczywistości dowiemy się już 9 października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Również pozdrawiam ;).

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 06.10.2011 20:34

@P.Tomek Sroczyński. Bardzo Panu dziękuję za tak obszerny list do mnie. Ja napisałam o zaangażowaniu się do polityki, widząc Pana doskonałe zorientowanie się w obecnej sytuacji oraz Pana prawy charakter. Nie widzę wielu takich ludzi dookoła. Może lepiej,że Pan nie chce być politykiem,bo to nie jest łatwa sytuacja.Trzeba iść na tzw.układy i plątać się z ludźmi,których trudno nazwać szlachetnymi a także narażać się na publiczne plotki i obmowy. Co do Pana Korwin-Mikke,to jest Pan już drugą młodą osobą,która mi o nim pozytywnie mówi. Nie analizowałam jego osobowości od chwili,gdy był w Warszawie jakiś marsz skrajnej prawicy razem z neofaszystami i on koło nich szedł. Od dawna nie oglądam TV,tylko czytam prasę,polityką interesuję się o tyle o ile,jednak osobowość tego polityka osobiście mnie jakoś nie pociąga .Poza tym obawiam się wszystkiego ,co skrajne i również w polityce wolę partię mniej skrajną. Bardzo się cieszę,że poznałam tak wartościową osobę,jak Pan. Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli kogoś to ciekawi to: http://wybory2011.pkw.gov.pl/kom/pl/komitety.html po wybraniu komitetu wyborczego na samym dole pokazany jest przedział wiekowy, płciowy itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto, osobiście nie mam autorytetów wśród ludzi, tylko pomniejsze "wzory". Jeżeli chodzi o politykę to bardzo szanuję Janusza Korwin-Mikkego, chociaż jeszcze dwa lata temu niewiele o nim wiedziałem, i pomimo tego, że z niektórymi jego osobistymi poglądami się nie zgadzam (bariera pokoleniowa) czy wręcz uważam za błędne (niektóre powiedzonka na temat Kościoła, którego sam jest członkiem). Szanuję go za wierność swoim poglądom, czego czasem próżno szukać u obecnie panujących, a także za ogromną konsekwencję, że od początku podziemnej działalności w PRLu (jednoosobowe wydawnictwo) aż do teraz konsekwentnie i uparcie poświęca swoje życie (teraz ma 69 lat) na walkę z socjalizmem - ustrojem, który ma szczytne założenia, ale w praktyce niestety prowadzi do wypaczeń. Z paru powodów ta walka to głównie kampania, nazwijmy to, edukacyjna.
No a poza tym rozumiem większość jego postulatów z czego większość akceptuję, z czego większość podzielam. Co z tego, że pewne zasady panowały w XIX wieku, a potem zaczęły zanikać? To wcale nie musi być przyczyna postępu! Czy to, co dawne, jest z gruntu gorsze? Co na to chrześcijanie i żydzi wobec New Age? Na przykład.

Ja do polityki nie ciągnę. Ja chętnie porozmawiam, coś wyłożę... i tyle. Mam inne wstępne plany na najbliższe 5-10 lat mojego życia. Chyba - co w sumie jest bardzo możliwe - nie będzie tu już nic innego do zrobienia.

Jakby co to 46,51% kandytatów KNP to ludzie w wieku 21-29, 19,90% w wieku 30-39 ;).

Komentarz został ukrytyrozwiń
zx
  • zx
  • 04.10.2011 23:46

. - WYNIKI WYBORÓW: PIS-52%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM. Dziwi TOTALNA NAGONKA : premiera , PO ,SLD,..., pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 10 ml. wyborców PIS-u oraz ciągłe WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO ,PSL). Młodzi i starsi pytają-czy dalej będą? :dzielić i opluwać POLAKÓW? ,dawać tylko STOŁKI KOLESIOM(mimo braku kwalifikacji) podejmować decyzje WYWRACAJĄCE wszystko do GÓRY NOGAMI?, totalnie POWIĘKSZAĆ DŁUG POLSKI, OKRADAĆ przyszłych emerytów z OFE,...,wyrażać: PYCHĘ,INSYNUACJE,CHAMSKIEOPLUWANIE,CYNIZM,LEKCEWAŻENIE,DESTRUKCJE,AGRESJĘ,HI POKRYZJĘ , BŁAZENADĘ ,MATACZENIE, PLOTKI, KŁAMSTWA,...w stosunku do większości społeczeństwa- ciągle jedynie grożą :wojną, polityczną ZEMSTĄ, ... - Nie głosujmy na nich-tylko na J.KACZYŃSKIEGO i PIS ,aby SAMODZIELNIE MOGLI RZĄDZIĆ przez 4 lata i ODPOWIADAĆ przed SPOŁECZEŃSTWEM za SWOJE RZĄDZENIE (SAMODZIELNE) . PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA,eksmituje na bruk. Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom, aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta? -niezgodne z konstytucją?). Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. PObolszewia?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- ale to nie ciekawi to media?- Palikot USTALAŁEM z Tuskiem atak na KACZYŃKIEGO ...
Amerykanie o Kaczyńskim: "wybitny intelekt o twardych poglądach"
.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 04.10.2011 20:57

@Tomek Sroczyński.Dziękuję Panu za komentarz. Ja już w tej polityce całkiem się pogubiłam. Już gdzieś pisałam,że cenię tylko Władysława Bartoszewskiego za jego wielką etykę we wszystkim co robił i robi. Niestety on nie kandyduje ze względu na swój wiek a ja nie widzę dosłownie nikogo,kto byłby mu dorównywał jako autorytet,wszyscy są po prostu bez autorytetu i nie wiem komu naprawdę możnaby zaufać. Znowu pójdę więc w niedzielę głosować na tzw.mniejsze zło czyli PO. Myślę,że wielu obywateli ze środowisk inteligenckich tak uczyni. Czyniliśmy tak już i wcześniej. Myślę,że byłoby dobrze,gdyby osoby takie jak np.Pan zaangażowały się do naszej polskiej polityki. Może wówczas Wy młodzi,mądrzy ludzie zmienicie coś u nas na lepsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brać studencką jak widać bardzo łatwo ''uwieść''. Poprzednio Tusk i jego obietnice teraz Palikot o kilku obliczach. Może by tak studenci póki nauki mało przeczytali o woltach politycznych i światopoglądowych Palikota. Może im się rozjaśni w ich studenckich głowach. ''Kawiorowy''Lepper im się podoba? Dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Marta Dutkiewicz: Nie, wentyl Tuska. Niby się od nich odłamał ale koalicję chętnie zawrze. A ponoć w książce przyznał, że akcja zbierania podpisów pod wnioskiem o delegalizację PiSu była nakręcana we współpracy z Tuskiem. Poza tym...
Jeżeli korelacja partii z elektoratem występuje, to...

@Mundek zarazem:
http://studia.dlastudenta.pl/artykul/Jak_glosuja_absolwenci_%28raport%29,73639.html
Mniej niż 30% wyborców RPP spośród absolwentów wierzy w znaczenie ciężkiej pracy. Banda leserów?

@Sumienie Narodu: Nie mamy kapitalizmu od 20 lat. Trwał przez chwilę.
System szkolnictwa też nie jest kapitalistyczny.
Natomiast trzeba oddać, że jeszcze poziom polskich uczelni państwowych jest wysoki.
A ci studenci co chleją i wierzą w brednie Palikota to już insza inszość.
Bolesne jest że wielu nie zależy na tym, by było dobrze, wyjadą i mają w dupie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widać studenci nie są niewolnikami księdza proboszcza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mundek
  • Mundek
  • 03.10.2011 23:21

Piękne jest życie studenta słupa,"Skąd studenci lub ludzie świeżo po studiach mieli do wydania 12-21 tys. zł na kampanię wyborczą Janusza Palikota? Część tłumaczyła, że dostali pieniądze od rodziny, zaoszczędzili lub przywieźli zza granicy. Prokurator nie potrafił tego sprawdzić".
http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090323/KRAJSWIAT/51290108
Tych studentów czeka świetlana przyszłość,a co z tymi którzy nie wpłacali czy znajdą prace,jakąkolwiek pracę,no chyba że bezwarunkowo zawierzyli w cuda,pewnie już teraz przyszłego premiera pana Janusza Palikota.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.