Facebook Google+ Twitter

Wybory 2011. Upływa termin zgłoszeń osób niepełnosprawnych

Współautorzy: Adam Podgórski

Dziś upływa koleiny nieprzekraczalny termin dokonywania zgłoszeń przez osoby niepełnosprawne

Do 26 września, czyli tylko do dzisiaj, osoby niepełnosprawne mogą zgłaszać organom administracji samorządowej, odpowiedzialnym za przeprowadzenie wyborów parlamentarnych, decyzje wyborcze.

Chodzi o zamiar głosowania w obwodzie wyborczym, wybranym przez siebie, spośród wszystkich obwodów w gminie, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zamiar ten wyraża się poprzez złożenie wniosku.

Kolejna decyzja dotyczy zamiaru glosowania w lokalu wyborczym przy użyciu nakładek do glosowania, sporządzonych w alfabecie Braile’a, przystosowanych dla osób niewidomych.

Nadal, do 30 września będą udostępnione, na pisemny wniosek zainteresowanych osób, spisy wyborców, ale tylko w urzędowych godzinach przyjmowania stron. Osoby zameldowane w danej gminie na okres czasowy oraz osoby bez zameldowania, chcące wziąć udział w wyborach, mogą złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców, najpóźniej do 4 października 2011 roku.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.