Facebook Google+ Twitter

Wybory 2011. W woj. lubuskiem głosują ludzie starsi

W Lubuskiem mieszkańcy wybierają 12 posłów i 3 senatorów. Swoich kandydatów zgłosiło 8 wyborczych komitetów, zaś o 3 miejsca w senacie ubiega się 13 osób. Do głosowania uprawnionych jest 807 146 osób.

W Gorzowie Wlkp. odnotowano kolejny incydent wyborczy. Wcześniej pod jednym z lokali wyborczych podrzucono atrapę bomby, teraz z kolei przy innej wyborczej siedzibie wywieszono na prześcieradłach wymalowane hasła: „9 października wrzuć Platformę Obywatelską do śmietnika” oraz „Wolność słowa dla kiboli – anty PO”.

Na godz. 14 w Lubuskiem zanotowano frekwencję 19. proc., jedną z najniższych w kraju.

- Mało kto przychodzi – mówi nam nieoficjalnie jeden z członków wyborczej komisji. - Jeżeli ktoś pod wieczór przyjdzie, to jest to osoba starsza wiekiem.

W miejscowości w której mieszkam, w Książu Śląskim, został otwarty miejscowy sklep spożywczy, który w niedziele rzadko jest czynny. Sporo osób kupuje tu piwo. Nikt z nich nie był w lokalu wyborczym, chociaż dysponują własnym transportem, aby udać się o 3 km stąd do siedziby wyborczej komisji. - Bo po co? - odpowiadają. - Nic a nic na lepsze się nie zmieni.

- Nie pojechałem, bo mam zakaz jeżdżenia rowerem – mówi z kolei inny. Takich jak on jest we wsi kilkudziesięciu. Policja wyłapała wszystkich rowerzystów, jadących pod wpływem alkoholu w okolicy.

Ryszard oznajmia: - Nie byłem, ale podwiozłem żonę. Akurat naprawiałem samochód i robiłem rundę sprawdzającą, żona chciała zagłosować, więc podjechałem pod lokal wyborczy. Ja nie wszedłem, bo byłem w ciuchach roboczych!

Moi sąsiedzi na głosowaniu jednak byli. Najpierw udali się samochodem do siedziby wyborczej młodzi: nauczycielka i jej mąż, pracujący jako ochroniarz. Kilka godzin później gospodarze: emeryci. - Głosowałem za komuny, to i teraz też głosuję – oznajmił sąsiad.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

qw
  • qw
  • 11.10.2011 00:28

-WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami.
Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom PO,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,Rosatiego, ... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ .-Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

"Sytuacja jaka powstała w mediach, jest łudząco podobna do tej sprzed kilkudziesięciu lat. Oficjalna propaganda działała święcie przekonana, że to co powtarza utrwali się i nastawi przekonania odbiorców.Jak taki szereg nazwisk szanowanych publicystów dał się uwikłać przez brudny aparat przemocy na słowa i obrazy uczestnicząc w nagonkach, propagandowych akademiach, jednostronnych dyskusjach bez poważnych adwersarzy? Czy są to beneficjenci "systemu"? Nie jest to signum temporis?"

Intelektualiści w liście do Niemców bronią Jarosława Kaczyńskiego.
Ok. 150 intelektualistów podpisało się pod listem do niemieckiej opinii publicznej, do którego dotarła w piątek PAP. Jak podkreślają, w mediach w Niemczech i Polsce pojawiły się manipulacje dotyczące słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
"Ubolewamy z powodu takiego nieodpowiedzialnego działania niektórych polityków i mediów w Polsce i Niemczech. Jest nam przykro, że podobne insynuacje, znajdujące poparcie w części mediów w obu krajach, nie tylko fałszują nasze głębokie przekonanie o potrzebie budowania trwałych i partnerskich więzi pomiędzy naszymi krajami, ale także prowadzą do powielania personalnych stereotypów i uprzedzeń, które nigdy nie stanowią solidnej podstawy do równoprawnej współpracy" - napisano w liście.
-

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.