Facebook Google+ Twitter

Wybory 7 czerwca. Niepełnosprawni znów muszą składać wnioski!

Do 28 maja osoby niepełnosprawne mają możliwość składania wniosków o dopisanie ich do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania na obszarze gminy właściwej ze względu na miejsce zamieszkania. Ale dlaczego tak jest?

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Handicapped_Accessible_sign.svgDlaczego my, niepełnosprawni musimy składać wnioski?? To jest nasze konstytucyjne prawo - możliwość głosowania w wyborach w naszym lokalu.

A jeśli już państwo nie może (a może nie chce?) przystosować wszystkich lokali to niech niepełnosprawnym zapewni transport i nie każe zapisywać się na jakieś kolejne listy...

Przecież, by się zapisać znów trzeba iść do urzędu co dla wielu niepełnosprawnych stanowi duży problem. A przecież państwo ma instrumenty i możliwości, by sprawdzić faktyczną liczbę ludzi z dysfunkcjami i jakoś im pomóc w dotarciu do lokali wyborczych. W końcu to państwu Polskiemu powinno zależeć na wysokiej frekwencji wyborczej.

Zastanawia mnie jeszcze coś: W Polsce jest 5 milionów osób niepełnosprawnych. To duża grupa społeczna, może ona w wyborach wiele zmienić a mimo to rządzący jakby tej grupy nie dostrzegali. A jak już ja zauważą to naobiecują, co ciekawe liczba tych obietnic zwiększa się zwykle przed wyborami.

Niepełnosprawni choć zależni w dużym stopniu od tych w pełni mogących funkcjonować w społeczeństwie, są ważnym elementem każdego systemu społecznego i warto o tym nie zapominać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Zgadzam się... Ale do ideału jeszcze daleko. Robi się bardzo wiele. I media bardzo nagłośniły ten problem za co im chwała !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście nie wszystkie są przystosowane, ale i tak jest znaczna poprawa w tym kierunku dzięki m.in. tegorocznej akcji Rzecznika Praw Obywatelskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lokale wyborcze są przystosowane... Ale tylko te wybrane... A nie powinno tak być, bo niby dlaczego osoba niepełnosprawna ma się prosić o możliwość głosowania...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takiego problemu jak przystosowanie lokali wyborczych do potrzeb osób niepełnosprawnych nie powinno się bagatelizować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieto! Jeżeli to będzie nawet 5 osób to warto się o te głosy starać bo one mogą zaważyć na głosowaniu...

To przykre że osoby które i tak mają ciężko bo w Polsce nie jest łatwo osobą niepełnosprawnym muszą kolejny raz starać się żeby żyć normalnie..

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.05.2009 11:13

"W Polsce jest 5 milionów osób niepełnosprawnych. To duża grupa .."
Zapewne, ale tylko część tych osób ma problem z dotarciem do lokali wyborczych czy do urny. A jeszcze u nas głosuje góra 50% uprawnionych. No i głosy się rozłożą na różne listy...

No to może nie ma co sobie głowy zawracać ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.