Facebook Google+ Twitter

"Wybory dla wszystkich". Akcja informacyjna radiowej Trójki

Współautorzy: Marta Wróbel

Zdecydowana większość osób, które nie mogą korzystać ze swoich praw wyborczych, to ludzie niepełnosprawni i starsi, dlatego Trójka Polskie Radio przygotowało kampanię społeczną "Wybory dla wszystkich". Kampania organizowana jest wraz z RPO.

Akcja ta ma na celu przekazanie osobom starszym i niepełnosprawnym informacji, które stworzą im możliwość uczestnictwa w procesie współtworzenia polskiej demokracji. Ma ona też zjednoczyć działania wszystkich tych, którym zależy na równych szansach obywateli i prawdziwie demokratycznych wyborach.

Kolejnym celem kampanii jest skłonienie gmin i miast do stworzenia właściwych warunków do głosowania, czyli przystosowanie lokali wyborczych, zapewnienie transportu, dobra informacja, możliwość komunikowania się z komisją.

Polskie Radio Trójka uruchomiło specjalny serwis, na którym pojawiać się będą informacje o poszczególnych inicjatywach, dostępny pod adresem: www.wyborydlawszystkich.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać
własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sądzę, że to bardzo dobra akcja. W sumie zawsze przy wyborach mysli się o dostępnośći lokali dla niepełnosprawnych. Jednak, może tym razem dzięki tej akcji nasza frekfencja wzrośnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.