Facebook Google+ Twitter

Wybory do europarlamentu 7 czerwca, wybierzemy 50 posłów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-09 16:45

Prezydent Lech Kaczyński poinformował, że podpisał postanowienie o rozpisaniu wyborów do Parlamentu Europejskiego. Prezydent podał, że wybory odbędą się 7 czerwca. Polska będzie miała 50 europosłow, którzy zostaną wyłonieni według dotychczas obowiązującej ordynacji wyborczej.

PE, siedziba w Brukseli, licencja GNU / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:2007_07_16_parlament_europejski_bruksela_11.JPGKilka dni temu Lech Kaczyński odmówił podpisania nowelizacji ustawy o ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego i odesłał ją do Trybunału Konstytucyjnego.

Według prezydenta, część rozwiązań proponowanych w tej ustawie, jest niezgodna z Konstytucją. Jako przykład Lech Kaczyński podał proponowane głosowanie przez pełnomocnika.

Nowelizacja zakładała między innymi możliwość organizacji dwudniowego głosowania. Przewidywała też możliwość głosowania przez pełnomocnika dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Moje pierwsze wybory w których zagłosuję :) Ale Kaczyński skompromitował się z tym odsyłaniem ustawy. Jestem ciekaw, co będzie, jeśli TK uzna ją za konstytucyjną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.