Facebook Google+ Twitter

Wybory do europarlamentu

Zbliżają się wybory do europarlamentu. Kandydaci w rozmaity sposób próbują zjednać sobie wyborców.

Wyborcy - cóż - mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ze Parlament Europejski to aktualnie jedyna instytucja w Unii, na której skład można mieć wpływ. Wbrew pozorom Unia nie jest jakimś odległym, dziwnym, tworem bez znaczenia. Mimo to ludzie są tak zmęczeni reklamami, spotami wyborczymi, ulotkami zaśmiecającymi skrzynki pocztowe, że zamiast myśleć o przyszłości wolą wrzucić kolejną porcję makulatury do śmieci.

Polacy mogą się poszczycić umiejętnością prowadzenia kampanii reklamowych nastawionych na złoszczenie potencjalnego odbiorcy. W konsekwencji mamy wszechobecny obraz naszej polityki. Zakłamanie, spory, kłótnie, wybieranie mniejszego zła, znajdowanie problemów zastępczych, zamiast efektywnego działania. Oczywiście nadużyciem by było twierdzenie, że wszystko, co związane z polityką jest złe. Niewłaściwy jest tylko sposób podejmowania decyzji przez wyborców. Największym błędem jest stwierdzenie nie idę na wybory, bo to mnie nie interesuje. Człowiek, który tak postępuje, nigdy nie powinien narzekać na państwo w jakim żyje. Drugim błędem jest głosowanie na daną osobę, bo tak będzie tez głosował ktoś z rodziny, kolega, koleżanka, bo tak mówili w telewizji. To jest takie mniejsze zło wyborcze. Trzecim głosowanie na kogokolwiek, na zasadzie głosuję bo trzeba, a byle kto by się nie pchał do władzy.

Telewizja z czegoś się musi utrzymywać, papki reklamowej jest coraz więcej i zarazem jest coraz trudniej wyłowić sensowne informacje, nie ulegając sprytnym zabiegom speców od socjotechniki. Większość ludzi nie umie już czytać ze zrozumieniem, myślenie niestety boli. Właściwie równie dobrze można głosować na Glutaminian Sodu, co na któregokolwiek z polityków. Spotkałam się z smutnym twierdzeniem, że wyborca ma nie myśleć, ma tylko głosować. Na kogo - to już zależy od specjalistów. Tylko gdzie tu miejsce na zdrowy rozsadek? Przecież w taki sposób prędzej wygra ten, kto więcej wyda na kampanię, niż polityk, który rzeczywiście chce działać. Wszyscy chcą być reprezentowani przez kompetentne osoby. Przykro by było wstydzić się za naszych ludzi w europarlamencie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Przedmówco!
A czy pozbycie się "zbowidu" politycznego w obecnym stanie ma skutkować "klechostanem" myślę że to nam nie grozi gdyż populacja "moherowego beretu" również idzie do lamusa - idzie nowe nie konieczne dobre ale inne i kto zdoła to zrozumieć ten będzie tym szczęśliwcem i może nawet coś osiągnie w polityce - zobaczymy co życie przyniesie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jarosławie.
Gdyby czas postkomuny i postsolidarności odszedł do lamusa, to co by nas czekało?
Państwo wyznaniowe? Klechistan?
Z dwojga złego wolę już postkomunę i postsolidarność od nowego eksperymentu. Zwłaszcza że w czasach średniowiecza ustrój ten błyszczał tylko stosami, na których płonęli wolni myśliciele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowna koleżanko!
Polityka w naszym kraju niestety dopiero dojrzewa osiągnie 20 lat 4 czerwca , pełną dojrzałość za rok gdyż mając 21 lat wejdzie mam nadzieje w wiek odpowiedzialności człowieka dorosłego. Ale żarty żartami a życie życiem , wiemy doskonale że za rok nic rewolucyjnego w tej kwestii nas nie zaskoczy a szkoda - ale jest światełko w tunelu! myślę że już niedługo za pomocą niezależnych mediów i szeroko pojętego internetu zacznie się kształtować społeczeństwo obywatelskie na wzór społeczeństwa australijskiego i to za pomocą internetu rozpocznie się nowa odsłona kształtowania politycznego , nowe czasy nowa forma prowadzenia polityki - bynajmniej ja w tym widzę wielką szansę dla społeczeństwa - czyżby czas postkomuny i postsolidarności odchodził do lamusa?
mam taką nadzieję

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://eurowybory.onet.pl/516,aktorzy_ze_spotu_wyborczego_pozwali_pis_,artykul.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już mamy orły co za kasę Unijną wydawały faszystowskie broszurki, albo podważali teorie Darwina, czy może by jeszcze gorzej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.