Facebook Google+ Twitter

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Trwa cisza wyborcza

O północy rozpoczęła się cisza wyborcza, która potrwa do zakończenia głosowania w Polsce, tj. do godz. 21.00 w dniu 25 maja (niedziela), jeśli żadna z obwodowych komisji wyborczych nie podejmie uchwały o przedłużeniu głosowania.

 / Fot. By JLogan (Own work) [Public domain], via Wikimedia CommonsPrzypominamy, że w okresie tym zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej m.in. poprzez rozpowszechnianie materiałów wyborczych, a także wpisywanie komentarzy na forach internetowych i serwisach informacyjnych. Zabrania się również podawania do publicznej wiadomości wyników przedwyborczych sondaży opinii publicznej dotyczących przewidywanych wyników wyborów.

Również polubienie profilu jednego z kandydatów do Parlamentu Europejskiego na Facebook'u, czy udostępnienie jego zdjęcia podczas ciszy wyborczej będzie agitacją wyborczą - poinformował Stefan Jaworski, szef Państwowej Komisji Wyborczej.

Każdy, kto złamie zakaz musi się liczyć z odpowiedzialnością karną. Zgodnie z obowiązującymi przepisami to autor komentarza/opinii odpowiada osobiście za opublikowany wpis, a nie redakcja serwisu, na którym został on umieszczony.

W związku z tym, w czasie trwania ciszy wyborczej bardzo prosimy o niedodawanie do serwisu W24 artykułów wyborczych. Materiały dotyczące wyborów do Europarlamentu, które do tej pory ukazały się w serwisie nie zostaną usunięte, jednak nie będę one podbijane przez Redakcję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.