Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16384 miejsce

Wybory do PE: Polacy głosują za granicą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-07 13:00

Sporym zainteresowaniem cieszą się dzisiejsze wybory w lokalu wyborczym umiejscowionym w budynku Ambasady Polski w Moskwie. Pierwsza osoba przyszła głosować już o godzinie 8 - wraz z otwarciem punktu do głosowania.

Przewodnicząca Obwodowej Komisji Wyborczej numer 112 w Moskwie Elżbieta Kraśnicka - Zbrzeżna powiedziała Polskiemu Radiu, że do głosowania uprawnionych jest około 200 osób. "Do godziny 12 głosowało mniej więcej jedna trzecia osób uprawnionych. Zgłosiła się również wycieczka z Krakowa i kilkanaście osób miało zaświadczenia i również chciało oddać swoje głosy" - powiedziała Elżbieta Kraśnicka-Zbrzeżna.

W Moskwie oddają swe głosy głównie dyplomaci oraz Polacy pracujący w przedstawicielstwach polskich i zagranicznych firm. Głosowaniu sprzyja dobra, letnia pogoda.

W Belgii zaś zarejestrowało się do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego prawie 2 tysiące Polaków mieszkających tam. To niemal o połowę mniej niż w ostatnich wyborach parlamentarnych.

Wynika to pewnie z faktu, że część naszych rodaków zdecydowała się zagłosować na belgijskie listy i wybierać do Parlamentu Europejskiego kandydatów zarejestrowanych w Belgii. Ci, którzy przyszli zagłosować do konsulatu w Brukseli tłumaczyli, że czują się bardziej związani z Polską.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.