Facebook Google+ Twitter

Wybory na Ukrainie: Kandydaci liczą na poparcie w swoich regionach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-17 10:25

Ukraińscy politycy nadal mogą liczyć na poparcie regionów, z których się wywodzą. Wyjątkiem jest premier Julia Tymoszenko.

Wiktor Janukowycz cieszy się wyjątkowym poparciem w Zagłębiu Donieckim, gdzie się urodził i zaczynał karierę polityczną. Miejscowy socjolog Kiriłł Czebanow zwraca uwagę, że nie przeszkadza nawet to, że lider Partii Regionów nie zrealizował większości dotychczasowych obietnic ponieważ podobnie postępują jego konkurenci.

Doniecki politolog Stanisław Fedorczuk podkreśla, że część kandydatów, w tym Julia Tymoszenko, zrezygnowała z prowadzenia kampanii w Doniecku. Jego zdaniem, jest to efekt porozumienia na najwyższym szczeblu, iż w obwodzie donieckim działa jeden kandydat, a pozostali muszą z nim uzgadniać swoje kroki.

W zupełnie innej sytuacji jest Julia Tymoszenko. Dziennikarz z Dniepropietrowska Jurij Rajchel zaznacza, że mimo iż wywodzi się ona z tego miasta, to poparcie ma głównie w centrum i na zachodzie kraju. Jego zdaniem, premier nic nie zrobiła dla Dniepropietrowska, w przeciwieństwie do tego, co Wiktor Janukowycz zrobił dla Doniecka. Rozmówca Polskiego Radia dodaje, że mieszkańcy Dniepropietrowska są bardzo obrażeni na Julię Tymoszenko za to, że nie pomogła zdobyć Euro 2012.

Wiktor Janukowycz i Julia Tymoszenko mają największe szanse na wejście do drugiej tury wyborów 7 lutego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.