Facebook Google+ Twitter

Wybory parlamentarne 2015 w Polsce

Przed chwilą oglądałem debatę na żywo, liderów partii politycznych, startujących w wyborach parlamentarnych 2015. Myślę, że oni wszyscy ukończyli Szkołę Podstawową?

Wybory parlamentarne 2015 w Polsce

Reasumując wypowiedzi sztandarowych polityków w czasie debaty na żywo TVP w dniu 20-10-2015, można powiedzieć, że traktują elektoraty i sprawy Polaków po macoszemu. Poza przedstawicielami PIS i Kukiz, wypowiedzi były dyletanckie i świadczące o braku profesjonalizmu oraz argumentacji w swoich wypowiedziach.

Albo raczej na przestawienie się na prawienie banałów i "mydlenie oczu" elektoratu. W dodatku bezczelność Pani Premier Ewy Kopacz nie ma granic. We wcześniejszym wydaniu info TVP, chwaliła się, że pokonała w osobistej debacie rywalkę?
To ona sama ma siebie oceniać, czy Polacy?! A każdy wie co narobiła przez te osiem lat rządzenia! I to o cztery lata za długo, bo dług państwa polskiego osiągnął pułap jednego biliarda zł! A efekty takiego rządzenia?! Sami widzicie.
I teraz dalej obiecuje "Gruszki na wierzbie" a polska grzęźnie w bagnie zadłużenia. No, ważne jest, że chociaż koncerny zagraniczne bardzo sobie chwalą Panią Ewę Kopacz i dzięki niej czyszczą dalej kieszenie podatników.

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/expose_na_platformie_obludy_316949.html

A "Zjednoczona Lewica"?! Też w przeszłości pokazali jak budowali. "Złodziej jechał na złodzieju i złodziejem poganiał" a uczciwy pracownik nie miał co do garnka włożyć. Czy teraz oni są inni, biorąc pod uwagę przysłowie, że : "Jabłko daleko od jabłoni nie upadnie". Leszek Miller gdzieś się schował? Może i dobrze zrobił, bo jak się pokazuje, to kojarzy się z "pachnącym ogórkiem".
Członek grupy warszawskiej, która wykończyła Napieralskiego, bo chciał dla Polaków zrobić dobrze.
Ale chociaż dzisiaj wiemy, że Napieralski nie jest sprzedawczykiem.

Korwin Mikke? Jeden z polityków, którego szanuję, bo nie łże bezczelnie jak inni i przedstawia autentyczne swoje poglądy.
Człowiek nie powinien się wstydzić własnych poglądów.
Pisałem kiedyś na jego temat ale ludzie go nie poparli, bo trochę radykalne pomysły i bali się, że rzuci społeczeństwo na głęboką wodę. Należy się jednak zastanowić, czy oby nie ma racji? Bo kilka lat twardego życia i w konsekwencji swobodny i pożądany rozwój gospodarczy.

Jakie jest najlepsze rozwiązanie na polskiej scenie politycznej?

Moim skromnym zdaniem, to przegrana "PLATFORMY OBYWATELSKIEJ" poniżej progu wyborczego oraz wygrana z przekroczeniem ponad 50% głosów partii "PIS" lub "Kukiz".

Partia Kukiz ma jeszcze nie ukształtowany "kręgosłup organizacyjny i cokolwiek dobrego, na obecną chwilę jest w stanie wykonać tylko partia "PIS".

Ale glejt można jej dać tylko na cztery lata i jak nie zrealizuje obiecanek z kampanii wyborczej, to też z nią na śmietnik historii.
Bo "PLATFORMA OBYWATELSKA" już zasłużyła sobie na godne miejsce w "śmietniku historii". Ostatnio w TVP słuchałem specjalistę od Pni Kopacz, że: "Medycyna w Polsce jest przygotowana na zagrożenia". Odnosiło się to do wypowiedzi Prezesa Jarosława Kaczyńskiego w sprawie uciekinierów ze strefy wojennej Afryki. Pomyślałem tylko sobie: "Niby lekarz a taki durny?! I to siedzi w ekipie rządowej jak ten Arłukowicz?" A przecież Jarosław Kaczyński wyraził się zrozumiale dla absolwenta Szkoły Podstawowej!

Zresztą wszyscy przedstawiciele partii wyrazili się negatywnie do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Co się z ich mózgami porobiło?!
A Leszek Miller wypowiedział się na "mniej niż zero"?! Dziwię się tylko, że SLD trzyma takiego w swoich szeregach?!

Dziwię się także, że tej rangi ludzie są tak bezmyślni i zamiast konkretnie się wypowiadać, to "bełkoczą"?!
Może robią to specjalnie myśląc, że naiwny naród polski da się "nabrać na plewy"?!
Może myślą sobie, że jak tak będą mówić, to i wielu nie pójdzie na wybory?! I wtedy osiągną swój cel i dalej będą zasmradzać "fotele urzędowe"?!

A ja myślę, że sprawa jest najwyższej wagi dla Polski i w wyborach weźmie udział 99,99% społeczeństwa.
Bo za cztery lata na wszystko będzie już za późno. "Jakie piwo naważycie, takie będziecie pili".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Za cztery lata tzw. gl. politycy osiągną wiek emerytalny więc może dla nich będzie za póżno aby sięgnąc po wladzę pomyślalem gorzko o tezie tego felietonu. Ale może autorowi chodzi o to że najzdolniejsi mlodzi wyjadą za granicę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy ma swoje zdanie i te zdanie jest zwykle subiektywne, ponieważ odbiór jest indywidualny. Widziałam tylko urywki tej trochę prymitywnej dyskusji, cóż powiedzieć - Targowica zasiedliła się w naszym polskim kodzie DNA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze, że zaznaczasz, iż to T W O J E skromne zdanie. albowiem ja odniosłam całkiem inne wrażenie. I nie tylko ja ale osoby wraz ze mną oglądające. Debata były maskarą. Niestety Damy zawiodły na całej linii. Rozmydlały pytania, powtarzały się, jak mantra, przekomarzały wycieczkami osobistymi, co jest niestety dowodem niskiego poziomu argumentów. Powoływać się jedynie na mądrość rządzenia i gospodarność, na to że wiem ale nie powiem. bo pokażę póżniej...jak mnie wybierzecie....takie slogany jakie te 3 Panie wysypywały jak z rękawa, lub wyuczone na kujona, to żadna sztuka, żadna rzeczowość, to kompromitacja, i niekompetencja tych Pań. Niestety , Panie mnie rozczarowały. Natomiast trudno mi odmówić czarownych talentów Panom biorącym udział w debacie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.